Bezpłatne przejazdy pomiędzy skansenem a zamkiem!

13 i 14 maja, podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich, zapewniony zostanie bezpłatny transport autobusami MKS pomiędzy Muzeum Budownictwa Ludowego, a Muzeum Historycznym z przystankiem przy Uczelni Państwowej, gdzie w niedzielę odbywać się będzie 4. Festiwal Nauki i Zabawy.

 

Dyrektorowie serdecznie zapraszają!

Dyrektor Jarosław Serafin serdecznie zaprasza zwłaszcza wszystkich sanoczan z przyjaciółmi i rodzinami na najbliższy weekend do Muzeum Historycznego. Co pół godziny, na grupę zwiedzających będą czekali przewodnicy, pracownicy merytoryczni muzeum i sam dyrektor, by chętnych oprowadzać po wystawach, nie tylko po galerii Beksińskiego. Jest to znakomita okazja, by bezpłatnie odwiedzić jedną z najciekawszych placówek kulturalnych w okolicy. Dodatkowo przygotowane będą rekonstrukcje historyczne i lekcje ożywionej historii.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Muzeum Budownictwa Ludowego i, jak mówi dyrektor Krowiak, już tak dawno nie było tak intensywnego weekendu. Dla przybyłych jest zorganizowane mnóstwo warsztatów i innych różnorodnych atrakcji. Pierwszy raz, ramię w ramię obydwa sanockie muzea robią tak bogata imprezę. Urząd Miasta również przyszedł z pomocą i udostępnił autobusy, które będą jeździć na trasie zamek – skansen, tak by wszyscy chętni mogli poruszać się bez konieczności uruchomiania swoich pojazdów.

Atrakcją wieczorów będą zespoły, które brały udział w konkursie Radia Rzeszów Werbel. Zespoły są w znacznej większości z Podkarpacia, maja przed sobą duży potencjał. Warto zapoznać się z ich programem artystycznym.

Jak bogaty jest program, to widać – szczegóły w linkach poniżej. I tu apel zwłaszcza do sanoczan. Wielu z nas uważa, że w mieście się niewiele dzieje, że bilety do muzeów są za drogie. Weekend zapowiada się bardzo obficie i bezpłatnie. Możemy bez kosztowo poznać ofertę naszych muzeów, przyjrzeć się z bliska wystawom, ekspozycjom i posłuchać o historii. Zadbajmy o to, by frekwencja w muzeach, na rajdach, spływach kajakowych pobiła wszelkie rekordy.  Mamy ku temu świetną okazję.

ew
https://www.facebook.com/skansen.mblsanok/videos/1648696545592864

 

Dni Otwarte Funduszy Europejskich. “Fundusze Europejskie – Bliżej niż myślisz”

Uczymy, bawimy się i pomagamy!