PONAD 100 TERYTORIALSÓW ZŁOŻY PRZYSIĘGĘ W KROŚNIE

W niedzielę, 9 lipca odbędzie się przysięga wojskowa w 3 Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11:00 na Rynku w Krośnie.

Przysięga wojskowa jest ostatnim etapem szkolenia podstawowego w ramach projektu „Wakacje z WOT”, który rozpoczął się 24 czerwca 2023 r.

W grupie nowo powołanych jest ponad 100 ochotników do służby w 3 Podkarpackiej Brygadzie OT. Większość kandydatów łączy służbę z pracą zawodową lub nauką. Wśród nich są pracownicy administracji, mechanicy, kierowcy, technik analityki chemicznej, pielęgniarki, nauczyciele, uczniowie i studenci.

Przysięga w Krośnie będzie piątą w tym roku i czterdziestą pierwszą w historii 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Niech żołnierze, którzy złożą w najbliższy weekend przysięgę będą świadomi tej odpowiedzialności, która przypada im w udziale. Niech pamiętają, jaki skarb oddaje im Naród w opiekę. Skarbem tym jest Niepodległość, Całość i Wolność Polski.

Po przysiędze wszyscy żołnierze zostaną skierowani do etatowych batalionów rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu i Sanoku.

Kolejne szkolenie w ramach projektu „Wakacje z WOT’ rozpocznie się już 11 sierpnia 2023 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj