Przez Kowalówkę do Radoszyc - ostatnia wakacyjna wycieczka za miasto

Przez Kowalówkę do Radoszyc – ostatnia wakacyjna wycieczka za miasto

Zarząd Oddziału PTTK „Ziemia Sanocka” w Sanoku wraz z Zarządem Koła Przewodników PTTK w Sanoku serdecznie zapraszają na ostatnią w tym roku wycieczkę z cyklu W NIEDZIELĘ ZA MIASTO Z PRZEWODNIKIEM PTTK „Przez Kowalówkę do Radoszyc”. 9 września 2023 (sobota!!!). Wycieczka piesza – kończąca cykl wakacyjnych wędrówek.

 

Przewodnik Stanisław Sieradzki: zapraszam na wycieczkę w malownicze tereny, położone na pograniczu Beskidu Niskiego i Bieszczadów, w dorzeczu rzeki Osławicy. Na początku naszej wycieczki, obejrzymy pomnik przyrody nieożywionej, jakim jest wodospad na rzece Dołżyczka, a następnie wędrować będziemy bardzo ciekawym pod względem krajobrazowym i przyrodniczym odcinkiem szlaku przez szkółkę leśną Nadleśnictwa Komańcza, aby później przejść odkrytym i widokowym grzbietem Kowalówki (616 m), a na zakończenie zejść do Radoszyc, do nowego Ekomuzeum Węgla Drzewnego „Na Wypale”. Na miejscu obejrzymy pokazowy wypał węgla drzewnego, po którym odbędzie się wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasy i uroczyste zakończenie wraz z podsumowaniem cyklu imprez „W niedzielę za miasto z przewodnikiem PTTK”. Na pewno nie zabraknie śpiewu i dobrej zabawy. Przewodnik Stanisław Sieradzki: zapraszam na wycieczkę w malownicze tereny, położone na pograniczu Beskidu Niskiego i Bieszczadów, w dorzeczu rzeki Osławicy. Na początku naszej wycieczki, obejrzymy pomnik przyrody nieożywionej, jakim jest wodospad na rzece Dołżyczka, a następnie wędrować będziemy bardzo ciekawym pod względem krajobrazowym i przyrodniczym odcinkiem szlaku przez szkółkę leśną Nadleśnictwa Komańcza, aby później przejść odkrytym i widokowym grzbietem Kowalówki (616 m), a na zakończenie zejść do Radoszyc, do nowego Ekomuzeum Węgla Drzewnego „Na Wypale”. Na miejscu obejrzymy pokazowy wypał węgla drzewnego, po którym odbędzie się wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasy i uroczyste zakończenie wraz z podsumowaniem cyklu imprez „W niedzielę za miasto z przewodnikiem PTTK”. Na pewno nie zabraknie śpiewu i dobrej zabawy.

W programie:
• przejazd na trasie: Sanok – Zagórz – Czaszyn – Szczawne – Komańcza – Dołżyca
• przejście piesze na odcinku: Dołżyca (wodospad) – Kowalówka (616 m n.p.m.) – Radoszyce (Ekomuzeum)
• trasa ŁATWA, czas przejścia – ok. 4 godz., punkty do GOT – 8
• Ekomuzeum Węgla Drzewnego „Na Wypale”: zwiedzanie pokazowego wypału węgla, biesiada turystyczna oraz uroczyste podsumowanie i zakończenie cyklu wakacyjnych wycieczek

Wpisowe:
• 45 zł (dzieci i Członkowie PTTK)
• 65 zł (przyszli Członkowie PTTK)

Świadczenia:
• transport, wstęp do Ekomuzeum, ciepły posiłek (ognisko z kiełbaskami
i dodatkami + gulasz), napoje (kawa, herbata + woda z miętą i cytryną) oraz ubezpieczenie NNW
• bezpłatna usługa przewodnicka Kol. Stanisław Sieradzki

Każdy z uczestników powinien posiadać:
• odpowiedni do wędrówki oraz warunków pogodowych strój (nakrycie głowy chroniące przed słońcem, peleryna od deszczu) i obuwie turystyczne
• wyżywienie oraz picie na czas przejścia, kijki, ochraniacze, drobną sumę pieniędzy (możliwość zakupienia ewentualnego dodatkowego jedzenia i napojów „Na Wypale”) oraz dokument tożsamości

Zapisy w biurze Oddziału PTTK (ul. 3 Maja 2) w Sanoku lub pod nr tel. 13 463 21 71 do dnia 8 września (piątek) 2023 r. – liczba miejsc ograniczona !!!

Zbiórka uczestników na parkingu pod Kauflandem (ul. Królowej Bony 10) w Sanoku o godz. 8:45. Wyjazd o godz. 09:00. Powrót do Sanoka w godzinach wieczornych.

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany trasy wycieczki, jej skrócenia lub odwołania wyjazdu w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych lub innych przyczyn niezależnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj