Otwarcie Zakładu Analityki oraz Zakładu Mikrobiologii w Pawilonie Diagnostyczno-Zabiegowym w szpitalu

Otwarcie Zakładu Analityki oraz Zakładu Mikrobiologii w Pawilonie Diagnostyczno-Zabiegowym w szpitalu

W sanockim szpitalu uroczyście otwarto Zakład Analityki oraz Zakład Mikrobiologii w Pawilonie Diagnostyczno-Zabiegowym w ramach zrealizowanego projektu „Bieszczadzkie Centrum Zdrowia – restrukturyzacja i modernizacja SP ZOZ w Sanoku – jako odpowiedź na potrzeby zdrowotne i uwarunkowania ekonomiczne oraz konieczność integracji systemu usług medycznych na poziomie regionalnym (ponadpowiatowym)”.

Całkowita wartość zadania wyniosła niespełna 5 mln zł, z czego dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych to kwota 4 mln zł.

Otrzymane środki pozwoliły na realizację zadania „Alokacja Zakładu Analityki oraz Zakładu Mikrobiologii do Pawilonu Diagnostyczno-Zabiegowego”. W wyniku zakończonych prac budowlanych powstały nowoczesne pomieszczenia o łącznej powierzchni ok. 1050 m2.
Obecnie w „starych pomieszczeniach” w których funkcjonują dwa laboratoria, pomimo ograniczonych możliwości lokalowych, wykonywanych jest rocznie około 500 000 badań analitycznych i 100 000 mikrobiologicznych.

Jakość wykonywanych badań w sanockim szpitalu potwierdzana jest corocznie certyfikatami Centralnego Ośrodka Badań Jakości w Diagnostyce Laboratoryjnej oraz Centralnego Ośrodka Badań Jakości w Diagnostyce Mikrobiologicznej, jednakże dalszy rozwój tej działalności medycznej w naszym szpitalu był uzależniony od zakończonej inwestycji.
Należy wskazać, iż są to kolejne pomieszczenia oddane do użytku w ostatnich 4 latach (w roku 2019 był to Blok Operacyjny i Centrala Sterylizacja) w trwającej od 2002 roku rozbudowie szpitala o Pawilon Diagnostyczno-Zabiegowy.

Ostatnim etapem trwającej ponad 20 lat inwestycji (mamy nadzieję) będzie „Przebudowa pomieszczeń Budynku Głównego Szpitala na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj