Bezpiecznie i smacznie czyli Wojskowe Dni Otwarte

W poprzednim tygodniu na terenie Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku odbył się Wojskowy Dzień Otwarty w ramach projektu Akademia_CYBER.MIL.

Chętne osoby które w tym dniu odwiedziły sanocką uczelnię mogły zasięgnąć informacji na temat służby i pracy w Wojsku Polskim, ze szczególnym uwzględnieniem jednostek zajmujących się bezpieczeństwem cyberprzestrzeni. Ponadto podczas pokazów sprzętu wojskowego goście obejrzeli wyposażenie oraz najnowsze pojazdy wojskowe Na stoisku promocyjno-informacyjnym Regionalnego Centrum Informatyki Kraków każdy odwiedzający mógł poznać specyfikę oraz zasady cyberhigieny. Chętni mieli możliwość spróbować swoich sił na wirtualnej strzelnicy.

Projekt Akademia_CYBER.MIL zakłada przeprowadzenie cyklu wykładów z obszaru szeroko rozumianego cyberbezpieczeństwa i IT w 16 zakwalifikowanych do projektu uczelniach. Dla absolwentów projektu istnieje możliwość ubiegania się o udział w praktykach organizowanych w jednostkach wojskowych i instytucjach podległych Ministerstwo Obrony Narodowej zajmujących się problematyką cyberbezpieczeństwa. Projekt Ministerstwa Obrony Narodowej i Ministerstwo Edukacji i Nauki Akademia_Cyber. Mil docelowo skierowany jest do cywilnych uczelni wyższych, w szczególności publicznych uczelni zawodowych, działających w mniejszych ośrodkach miejskich, do 100 000 mieszkańców, prowadzących kształcenie na kierunkach technicznych, związanych w szczególności z informatyką i cyberbezpieczeństwem.

Oprócz pokazu sprzętu wojskowego na przybyłych czekała jak zwykle pyszna i aromatyczne grochówka. Szef kuchni zdradził, że kucharze musieli wstać już o drugiej nad ranem, by ją przygotować i aby gorąca a zarazem świeża dotarła na uczelnię. Nie da się ukryć, że zarówno grochówka jak i kucharze cieszyli się wyjątkowym powodzeniem. Co tu dużo mówić… Za mundurem panny sznurem 🙂