Łukasz Łagożny w Bukowsku – zaproszenie

 

Gmina Bukowsko wraz z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Bukowskiej w Bukowsku serdecznie zaprasza sympatyków turystyki i dobrej literatury na czwarte spotkanie z cyklu: ”Blogowa Książka 2023”, tym razem z Łukaszem Łagożnym.

Łukasz Łagożny – pierwszy mieszkaniec Podkarpacia, który zdobył Koronę Ziemi oraz stanął na najwyższej górze świata – Mount Everest, zdobyty do 8300 m n.p.m. bez użycia dodatkowego tlenu. Licencjonowany Przewodnik Międzynarodowy UIMLA. Alpinista, himalaista, triathlonista (IM), biegacz ultra (najdłuższe zawody: 240 km, maraton: poniżej 3h). Członek Rady Naukowej Bieszczadzkiego Parku Narodowego, zgrupowania unifikacji PHZ oraz Klubu Wysokogórskiego Lublin, organizator Biegów Górskich Sanok i prezes Stowarzyszenia Pozytywnie Zabiegani Sanok.

Autor książek podróżniczych: „Jak długa jest noc” oraz „Przepraszam za marzenia”. 23 września br. o 8:45 czasu lokalnego w dwuosobowym składzie z Jarkiem Zdanowiczem stanęli na ósmej górze świata – Manaslu 8163 m n.p.m. Dokonali tego bez użycia dodatkowego tlenu z butli, bez wsparcia tragarzy wysokogórskich czyli szerpów. Wspinaczka z C3 na szczyt trwała prawie 16 godzin.

O tej wyprawie i innych wyzwaniach opisanych w książkach będziemy mogli usłyszeć już 20 października (piątek) 2023 r. o godzinie 17:00 w Remizie Strażackiej w Bukowsku

W czasie spotkania nie zabraknie, prawdziwej historii, książek oraz dobrej kawy i przekąsek.
Będzie można nabyć książki z autografem!

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Patronat medialny Beata Skrzypczak OpowiemCi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj