Mirosław Hawrylec w Puchatku – zaproszenie na wernisaż

 

Organizatorzy serdecznie zapraszają na wernisaż i wystawę malarstwa. Artysta to Mirosław Hawrylec – malarz samouk. Pierwszy obraz namalował w 1985 r. Potem były długotrwałe przerwy związane z różnymi życiowymi zakrętami. Ostatnio tworzy w swojej niewielkiej pracowni. Bierze udział w wystawach i konkursach. Eksponował swoje prace na „Festiwalu Filmu Karpackiego” oraz w konkursach „Karpackie Biennale Sztu-ki” i innych. Twórczością nawiązuje do kultury i religii lokalnych społeczności a jego malarstwo jest próbą uchwycenia świata, który przeminął oraz problemów dnia dzisiejszego.

W jego obrazach odnajdziemy sceny rodzajowe z życia dawnych (i obecnych) mieszkańców Podkarpacia, pejzaże cerkiewne, bieszczadzkie krajobrazy, czy też architekturę podkarpackich miasteczek.

Twórczość Hawrylca jednak nie ogranicza się do problematyki regionalnej. Częste wyjazdy do krajów skandynawskich zaowocowały serią pejzaży norweskich a refleksje egzystencjalne skłoniły do płócien o charakterze mistyczno-fantastycznym. Takie obrazy autor często widzi we śnie, stąd tytuł wystawy: „Sny i pejzaże”.

Obrazy często wyróżnia szczególny kontrast mroku i światła, obecność tzw. brudnych kolorów. To walka światła i ciemności, podobnie, jak dobra i zła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj