Materace do łóżka – jakie są najpopularniejsze rodzaje materacy?

Podjęcie ostatecznej decyzji w trakcie zakupu materaca do swojego łóżka wcale nie jest takie proste. Obecnie na rynku wybór jest tak duży, że bez kompleksowej analizy parametrów dostępnych materacy nie da się dokonać właściwego wyboru. Zobacz krótki poradnik i dowiedz się, jakie są najlepsze materace.

Wybierając materac do sypialni, trzeba kierować się przede wszystkim tym, aby zapewnić sobie maksimum komfortu podczas odpoczynku. Obecnie popularne są trzy odmiany materacy: piankowe, sprężynowe oraz hybrydowe, które są połączeniem dwóch poprzednich.

A może chcesz kupić wysokiej klasy materac do łóżka? Sprawdź ofertę Senpo na stronie: https://senpo.pl/materace/.

Materace do spania – sprężyna, pianka czy hybryda?

Nie da się jednoznacznie określić, jaki rodzaj materaca będzie najlepszy. Warto wcześniej poznać cechy charakterystyczne każdego z dostępnych modeli. Dopiero wtedy możesz oszacować, która wersja materaca do łóżka najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku.

1. Materace sprężynowe – to standard, jeśli chodzi o ofertę materacy do łóżek. Nośnikiem są tu sprężyny (najczęściej bonelowe i kieszeniowe). Wyróżnikiem materacy z tej kategorii jest wieloletni żywotność oraz komfort użytkowania. To także dobry wybór dla alergików, gdyż wewnętrzna przestrzeń materacy sprężynowych umożliwia swobodną cyrkulację powietrza.

2. Materace piankowe – jeśli wypełnieniem materaca jest pianka, wtedy zaliczamy do tej kategorii. Piankowe wersje materacy do spania mogą dopasować się idealnie
do sylwetki Twojego ciała i gwarantują wysoki komfort snu. Są polecane do sypialni małżeńskich, gdyż nie przenoszą drgań podczas poruszania się po powierzchni materaca.

3. Materace hybrydowe – to dobry wybór, jeśli chcesz połączyć trwałość sprężynowego materaca z komfortem, jaki gwarantuje wypełnienie piankowe. Takie materace
są nieco grubsze, dlatego potrzebna jest do nich specjalna, podwyższana rama łóżka.

To tylko podstawowy podział materacy do spania. W praktyce jest ich znacznie więcej,
np. lateksowe, termoplastyczne czy nawet kieszeniowe (odmiana sprężynowych). Sypialnia
w stylu boho to Twoje marzenie? W takiej aranżacji sprawdzi się duże łóżko kontynentalne, do którego świetnie nada się materac hybrydowy.

Ile kosztuje wysokiej klasy materac do spania?

Ceny materacy do spania są różne. Możesz kupić podstawowe wersje sprężynowe w cenach od kilkuset złotych w górę, a także zainwestować w wersje hybrydowe, których ceny mogą sięgnąć sporo ponad 1500 złotych. Modele z najwyższej półki cenowej, które gwarantują nienaganny komfort to wydatek nawet do 10 000 złotych.

Przeczytaj także: Materac sprężynowy czy piankowy? Który z nich to lepszy wybór?

Ostateczna cena zakupu materaca nie powinna być jedynym wyznacznikiem opłacalności zakupu danego modelu. Kieruj się przede wszystkim jakością wykonania, poziomem twardości oraz rodzajem wypełnienia materaca. W ten sposób zapewnisz sobie idealny komfort snu i brak ryzyka nawracającego bólu pleców każdego poranka.