Czytanie Pankowskiego – spotkanie w Sali Gobelinowej sanockiego zamku

Przeszło wiek temu 9 listopada 1919 roku urodził się Marian Pankowski – sanoczanin, więzień obozów koncentracyjnych, profesor i wykładowca Université Libre w Brukseli, pisarz, Honorowy Obywatel Sanoka. Wydawnictwo Ossolineum wydało niedawno jego prozę. Książka nosi tytuł: „Z Nocy i Mowy. Wybór opowieści”. 5 listopada (niedziela) w Sali Gobelinowej spotkamy się, by porozmawiać o tym wydawnictwie i o profesorze Marianie Pankowskim.

Gośćmi spotkania będą: Jan Burnatowski, Karina Jarzyńska, Paweł Szroniak. Fragmenty prozy Mariana Pankowskiego przeczyta Radosław Krzyżowski – aktor związany m.in. z krakowskimi teatrami: im. Słowackiego i Narodowym Starym im. Heleny Modrzejewskiej, występujący także w wielu produkcjach telewizyjnych.

Choć dawno minął już wiek od urodzin Mariana Pankowskiego i przeszło dwie dekady od jego śmierci (2011 w Brukseli), twórczość tego pisarza wciąż inspiruje i cieszy się uznaniem – być może z upływem lat przekornie coraz większym, co przydarza się twórcom szczególnie wybitnym.

Czytanie Mariana Pankowskiego w sanockim zamku, kilka dni przed rocznicą jego urodzin ma tez wymiar symboliczny. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.00 w niedzielę 5 listopada w Sali Gobelinowej. Można będzie tam kupić wydaną niedawno książkę „Z Nocy i Mowy. Wybór opowieści”. Zapraszają: Miasto Sanok i Miejska Biblioteka Publiczna, Wydawnictwo Ossolineum oraz Muzeum Historyczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj