Spotkanie z seniorami

 Wczoraj w Klubie „Górnik” odbyło się spotkanie burmistrza Tomasza Matuszewskiego z seniorami. Seniorzy to bardzo duża grupa sanoczan bo mieszka ich  ponad dziesięć tysięcy osób w naszym mieście. Na spotkanie przybyło kilkadziesiąt osób.

 

 

 

– Miałem ogromną przyjemność zobaczyć  się z grupą sanockich seniorów w Klubie ,,Górnik”. Spotkanie przebiegło w bardzo serdecznej i przyjaznej atmosferze. Nasi seniorzy to często aktywni ludzie, którzy angażują się w życie miasta i wykorzystują swoją energię na rzecz całego społeczeństwa Rozmowy z seniorami dotyczyły wielu tematów, m.in. sposobów aktywizacji tej ważnej grupy społecznej. To temat, który zasługuje na uwagę i zaangażowanie. Chcemy, aby seniorom żyło się lepiej, dlatego zamierzamy wprowadzić wiele nowatorskich inicjatyw, które ułatwią im życie w naszym mieście. Aktywność seniorów w życiu miasta przyczynia się do rozwoju lokalnej społeczności i wspierania dobra wspólnego. To  bardzo cieszy, że nasi starsi mieszkańcy chcą działać i wpływać na swoje otoczenie – skomentował spędzony czas z seniorami burmistrz.

Podczas rozmów burmistrz przedstawił prezentację, w której omówił  plany na przyszłość, realizowane inwestycje, a także odpowiedział na pytania seniorów, rozwiewając wszelkie wątpliwości na nurtujące ich tematy. Zdradził plany nowatorskich  inicjatyw, które ułatwią  codzienne funkcjonowanie starszych osób w naszym mieście. Te inicjatywy obejmują:

– Opiekę zdrowotną

– Bezpłatne kursy i szkolenia

– Dodatkowe połączenia autobusowe

– Budowę dwóch Parków Pokoleń

– Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za dzisiejsze inspirujące spotkanie. Wasze doświadczenie, mądrość i energia są dla mnie nieustanną inspiracją. Razem możemy więcej! – dodał burmistrz.

Seniorzy bardzo się ucieszyli z tworzenia  terenów rekreacyjnych przyjaznych dzieciom i seniorom. W budowie są dla takie kompleksy przy ulicy Traugutta i 800 – lecia. Wartość każdego z projektów oscyluje w granicach 3,5 mln zł. Dofinansowanie na projekty to 5,95 mln. Seniorów bardzo ucieszyła informacja o budowie górki, która została zlikwidowana na ogródku jordanowskim przy Traugutta. Górka istniała na terenie prywatnym, na którym powstał blok. Burmistrz zapewnił, ze niebawem będzie usypana nowa.

– Będę pierwszą osobą, która zjedzie po tej górce – zapewniła dziarska seniorka. – Zabiorę wnukom sanki i poczuje wiatr we włosach!

Górka przywodzi wiele wspomnień wszystkim bez względu na wiek, którzy mieszkają w okolicy.

Seniorzy zadawali wiele pytań i zgłaszali problemy. Część z nich będziemy omawiać i wykonywać interwencje na łamach naszej gazety w najbliższych numerach.