Sylwester Stabryła jutro w Rzeszowie

Fundacja Rzeszowski Dom Sztuki z dumą zaprasza na trzecią w tym roku wystawę z okazji 670 rocznicy lokacji Miasta Rzeszowa. Głównym bohaterem tego wydarzenia będzie sanoczanin, Sylwester Stabryła, wybitny artysta, którego prace zachwycają swoją oryginalnością i głębią.

Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek 25 kwietnia o godzinie 17:00 w galerii Rzeszowskiego Domu Sztuki, mieszczącej się przy ulicy Mickiewicza 13 w Rzeszowie.

Podczas wydarzenia będzie można podziwiać różnorodne dzieła artysty. Wystawa to doskonała okazja, aby odkryć talent i bogaty dorobek Sylwestra, a także zgłębić jego artystyczną wizję.

Jak piszą we wstępie katalogu do wystawy, Dorota i Adam Rajzerowie: „Malarstwo Sylwestra Stabryły to symboliczne wizje wypowiadające alegoryczną treść, wciągające widza w zawiły labirynt symboli i różnorodnych pokładów interpretacji. Zaciekawia intelektualną grą i urzeka niecodzienną estetyką formy. Eklektyzm akademickiego rysunku i swobodnego, subiektywnego koloryzmu, podkreślają wypracowany oryginalny styl. Jednocześnie świeży i przekornie polemizujący z twórczością wielkich światowych mistrzów malarstwa od renesansu po współczesność. Sztuka ta rodzi się z obserwacji – otoczenia, rzeczywistości, osobowości”.

Warto podkreślić, że wydarzenie zostało dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Rzeszów, co świadczy o dużym zaangażowaniu władz miasta w promocję sztuki i kultury.

– Moi drodzy, wszystko jest już gotowe „Cichość serca” to wystawa, którą przygotowałem specjalnie na ekspozycję do Rzeszowa. Odwieczny dylemat, czy i kiedy obraz jest dokończony… Ile potrzeba miejsca, czasu i energii by zamknąć w ramach to co nieskończone… – zaprasza sam artysta.

 

ew