Styl glamour charakteryzuje się przede wszystkim elegancją, przepychem i funkcjonalnością. Nie może zatem dziwić, że od dawna w stylu tym urządzane są mieszkania i domy. Dotyczy to oczywiście także łazienki. Aby jednak móc cieszyć się piękną łazienką urządzoną w stylu glamour, pamiętać trzeba o kilku istotnych elementach. Ważne jest bowiem, żeby wszystkie, nawet najmniejsze detale, łączyły się w spójną całość. Tylko wówczas łazienka prezentować będzie się oryginalnie i wyjątkowo.

Łazienka w stylu glamour – jakie meble i oświetlenie?

Jak wspomniano, urządzając łazienkę w stylu glamour, pamiętać trzeba o kilku istotnych elementach. W pierwszej kolejności uwagę zwrócić powinno się na wybór odpowiednich mebli. W przypadku stylu glamour warto postawić na oryginalne meble łazienkowe. Dobrym wyborem będą choćby szafki i komody w stylu ludwikowskim. W glamour ważne jest, aby meble wyróżniały się oryginalnym i niecodziennym wykończeniem. Ciekawym rozwiązaniem będą zatem szafki o blatach lub frontach wykonanych z lustra. Poza wyborem odpowiednich mebli łazienkowych nie można zapomnieć o dobraniu właściwego oświetlenia. Styl glamour charakteryzuje się przepychem i blaskiem. Oznacza to, że światło koniecznie podkreślać powinno płytki, a konkretnie ich blask. Ważne także, aby światło wzmacniało także wspomniane fronty mebli. Dobrym rozwiązaniem będzie zatem zastosowanie eleganckiej lampy czy nawet kryształowego żyrandola. Pamiętać trzeba, że w łazience w stylu glamour wszystkie elementy oświetleniowe wykonane powinny być ze szlachetnych materiałów. Idealnie sprawdzi się tu kryształ, szkło lub metal.

Łazienka w stylu glamour – jaka wanna i lustro?

Jednym z obowiązkowych elementów wyposażenia łazienki w stylu glamour powinna być elegancka wanna. Idealnym wyborem będzie wanna wolnostojąca o prostych, delikatnych i designerskich liniach. Świetnym pomysłem będzie wykończenie takiej wanny. Do tego celu znakomicie sprawdzą się dekoracyjne kafelki do łazienki – warto wybrać sklep, który oferuje duży wybór kolorów oraz rodzajów powierzchni. A jakie lustro wybrać do łazienki urządzanej w stylu glamour? Warto w tym przypadku postawić na lustro w stylu retro z bardzo efektowną, złotą lub srebrną ramą. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na lustro w stylu nowoczesnym. Ważne jednak, aby przyciągało ono wzrok. Dlatego pamiętać trzeba również o tym, aby lustro w łazience w stylu glamour usytuowane było w centralnym miejscu.

Łazienka w stylu glamour – jakie ściany?

Urządzając łazienkę w stylu glamour, nie można zapomnieć o ścianach i podłodze. Doskonale w tym przypadku sprawdzą się dekoracyjne płytki podłogowe w kolorze czarnym. Będą one znakomicie uzupełniać wystrój łazienki. Sam wybór płytek to jednak nie wszystko. Ważne jest, aby były one także właściwie położone. Dlatego przed rozpoczęciem pracy warto zapoznać się z poradnikiem, jak kłaść płytki na podłodze – warto poznać kilka zasad dotyczących kładzenia płytek. Poza samymi płytkami nie można zapomnieć o elementach dekoracyjnych, które w stylu glamour pełnią szczególną funkcję. Ciekawym rozwiązaniem bez wątpienia będzie elegancka, błyszcząca mozaika na ścianie. Warto także zastosować listwy dekoracyjne.

Podsumowanie (w) stylu glamour

Aranżując łazienkę w stylu glamour, pamiętać trzeba, aby zawsze stawiać na oryginalne meble. Powinny cechować się ozdobnym wykończeniem i błyszczącymi frontami. Niemniej ważne jest efektowne oświetlenie w takiej łazience. Obowiązkowym element to oczywiście elegancka wanna. Idealnie, jeśli będzie to wanna wolnostojąca z elementami dekoracyjnymi. W centralnym miejscu usytuowane powinno być ozdobne lustro. Na podłodze i ścianach znaleźć powinny się eleganckie i błyszczące płytki dekoracyjne.