Sprawdź czy złożyłeś wniosek o 800+

 

Tylko do końca czerwca jest czas na złożenie wniosku o 800+ aby zachować ciągłości wypłat. Jeśli rodzice i opiekunowie zrobią to jeszcze w czerwcu to mają gwarancję wypłaty świadczenia najpóźniej do końca sierpnia z wyrównaniem za czerwiec i lipiec.

 

Od 1 lutego trwa nabór wniosków na świadczenie „Rodzina 800+” na nowy okres świadczeniowy, który rozpoczął się 1 czerwca tego roku i potrwa do 31 maja 2025 r. Świadczenie wypłacane jest na wniosek.

 

– Rodzice, którzy złożą wniosek w czerwcu mają gwarancję zachowania ciągłości wypłat. ZUS przekaże środki najpóźniej w sierpniu z wyrównaniem za czerwiec i lipiec. Osoby, które nie zdążą zrobić tego w czerwcu otrzymają świadczenie od miesiąca złożenia wniosku. Wyjątkiem są rodzice nowo narodzonych dzieci, którzy na złożenie dokumentów mają trzy miesiące od narodzenia dziecka – przypomina Wojciech Dyląg, regionalny rzecznik prasowy ZUS w woj. podkarpackim.

 

Jeśli rodzic bądź opiekun dziecka nie jest pewny, czy złożył wniosek o świadczenie na nowy okres może to sprawdzić w bardzo łatwy sposób. Wystarczy zalogować się na PUE ZUS. W zakładce „Rodzina 800+” w oknie „Szczegóły Twoich wniosków’’ może sprawdzić czy wniosek wpłynął do ZUS,  a także jaki jest stan obsługi tego wniosku – dodaje rzecznik.

 

Świadczenie 800 plus przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów. Pieniądze są przekazywane jedynie w formie bezgotówkowej na rachunek bankowy wskazany we wniosku.

 

Tylko w okresie od stycznia do końca maja ZUS na Podkarpaciu w ramach świadczenia wychowawczego wypłacił łącznie ponad 1,486 mld zł. Liczba złożonych wniosków na nowy okres świadczeniowy przekroczyła 210 tys.

Wojciech Dyląg
regionalny rzecznik prasowy
w województwie podkarpackim