Wolontariusze Roku ze Szkoły Podstawowej w Zagórzu

„Wolontariusz Roku”

Szkolny Klub Wolontariusza działający przy Szkole Podstawowej w Zgórzu otrzymał prestiżowe wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „Wolontariusz Roku” zorganizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Gala na Zamku Królewskim w Warszawie

Nagrodę otrzymał film, wybrany spośród 400 nadesłanych prac – przyznano mu wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych. Nagrodę wolontariusze odebrali od Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej podczas uroczystej gali, która odbyła się 21 czerwca na Zamku Królewskim w Warszawie.

Zagórz brawo!

Pani minister, zwracając się do zebranych, powiedziała między innymi „Jestem dumna z tego, że mogę was dziś gościć i przebywać wśród ludzi, którzy czynią dobro. Czujecie taką potrzebę, ale jednocześnie dajecie siebie drugiemu człowiekowi: koleżance, koledze, czasami rodzinie, sąsiadce. Nawet nie wiecie, a dorośli już wiedzą, ile przy tej okazji się uczycie”.
Gratulacje młodzi wolontariusze otrzymali również od Podkarpackiego Kuratora Oświaty Małgorzaty Rauch, która wyraziła ogromne zadowolenie z osiągnięć wyróżnionych dwóch szkół z Podkarpacia, tj. SP w Zagórzu oraz LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie.
Opiekunami woluntariuszy w SP w Zagórzu są Agata Macinkowska i Mariola Hydzik.

FZ

Relacja z Gali: KLIK