Matur czar

Zjazd absolwentów

Czerwiec to czas spotkań po latach – tradycyjnie w rocznicę egzaminu maturalnego. Dlatego z różnych stron Polski zjechali do miasta swej młodości maturzyści, rocznik 1957, by powspominać tamten czas.

24 i 25 czerwca spotkali się absolwenci dwóch szkół: Liceum Żeńskiego im. Królowej Jadwigi i Liceum męskiego im. Królowej Zofii. Spotkali się jak jedna liczna klasa, bo przecież kiedyś łączyli ich ci sami nauczyciele, kółko dramatyczne, wspólna studniówka, abiturientka i wiele niezapomnianych przeżyć.
Zlot rozpoczął się uroczyście Mszą świętą w kościele oo. Franciszkanów, w intencji uczestników, profesorów, kolegów i koleżanek, liturgię celebrował ks. prałat Kazimierz Piotrowski, kolega z ławy szkolnej absolwentów. Program zlotu obejmował zwiedzanie „Ogrodu Biblijnego” w Myczkowcach, wieczorem absolwenci spotkali się na kolacji przy akompaniamencie muzyki.
– To był wspaniały wieczór, pełen refleksji, nostalgii, w myśl słów piosenki

„To śpiewa Sanok, miasto Twej młodości  i przypomina, co minęło już,  lecz dziś pamiętaj o swojej przeszłości, niech nie przesłoni jej amnezji kurz” – wspomina Maryla Roszniowska, uczestniczka.
Uczestnicy zjazdu maturalnego odwiedzili Muzeum Historyczne, duże wrażenie wywarła na nich Galeria Zdzisława Beksińskiego. Zlot zakończył się na zamkowym dziedzińcu symbolicznym „do zobaczenia!”.
Organizatorami spotkania byli: Maryla Roszniowska, Anna Jahn, Stanisława Nowakowska, Krystyna Solon i Janusz Stachowicz
Oprac. Tomek Majdosz