Sanocki szpital „pod kreską” – wniosek o dofinansowanie zdobył za mało punktów

Są kolejne pieniądze na podkarpacką służbę zdrowia. Aż 16 z 19 szpitali aplikujących do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego otrzyma środki finansowe na inwestycje. Jest duża szansa, że trzy podmioty, które znalazły się „pod kreską” otrzymają pieniądze w przyszłym roku. Jednym z trzech podmiotów „pod kreską” jest szpital w Sanoku.

Zarząd Województwa Podkarpackiego podjął dwie ważne uchwały. W pierwszej przyjęto ocenę merytoryczną wniosków złożonych w konkursie dotyczącym infrastruktury ochrony zdrowia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020. Na jej podstawie zarząd wkrótce podpisze umowy o dofinansowanie inwestycji dla szpitali w Brzozowie, w Nisku, w Mielcu, w Łańcucie, w Przeworsku, w Strzyżowie, w Rzeszowie (SP ZOZ nr 1), w Kolbuszowej, w Jarosławiu, w Stalowej Woli oraz w Leżajsku. Druga uchwała dotyczyła relokacji środków w ramach RPO WP 2014-2020, co jeszcze w tym roku zapewni finansowanie zadań, o które aplikowały szpitale w Rzeszowie (Św. Rodzina), Jaśle, Ropczycach, Lesku oraz Lubaczowie.

Na wsparcie do przyszłego roku muszą poczekać podmioty w Sanoku, w Dębicy i w Nowej Dębie. Wnioski o środki inwestycyjne w tych placówkach otrzymały najmniej punktów, ale to nie przekreśla szans na otrzymanie wsparcia. Zarząd Województwa będzie czynił starania w Komisji Europejskiej, by ta zgodziła się na dalszą relokację środków w ramach RPO dla naszego województwa.

Wszystkie spośród 19 aplikacji jakie do nas wpłynęły przeszły pozytywną ocenę formalną i zasługiwały na to, by w ślad za nimi poszły konkretne działania z naszej strony.  Mówimy tu o pieniądzach, które przyczynią się do poprawy standardu leczenia mieszkańców naszego województwa. Stąd dzisiejsza decyzja o zapewnieniu dodatkowych środków na konkurs oraz uruchomienie procedury, która zapewni wsparcie trzem placówkom będącym „pod kreską” –  wyjaśnia Stanisław Kruczek członek zarząd odpowiedzialny za służbę zdrowia.

Łączne dofinansowanie, jakie w ramach tego działania trafi do podkarpackich szpitali, to ponad 160 mln. złotych.
Źródło: Rzecznik prasowy UMWP