Uchwalono budżet powiatu sanockiego na 2018 rok

28 grudnia radni Rady Powiatu sanockiego uchwalili budżet na 2018 r. Nie było jednomyślności, nie wszyscy też podnieśli rękę w głosowaniu za proponowanym przez Zarząd wariantem uchwały budżetowej. Dla jednych to „budżet stagnacji”, dla innych – wypracowany z mozołem powrót do normalności.

Budżet, który uchwaliliśmy, został niejako nam narzucony sytuacją. Nie mamy wiele środków, przynajmniej na razie, ale wierzę, że kierunek, który obraliśmy, jest właściwy. Tymczasem w pierwszej kolejności musimy realizować to wszystko, co bezwzględnie wymusza na nas prawo. Uważam, że jesteśmy w lepszej sytuacji, niż pod koniec poprzedniej kadencji – podsumował starosta Roman Konieczny.

Budowa nowej siedziby dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, uruchomienie transportu kolejowego, drogi – remontowane i nieremontowane, rozwiązania planowane w związku z remontem ul. Kościelnej, współpraca z gminami, obsada stanowiska dyrektora Domu Dziecka w Sanoku, dyżury aptek, los Młodzieżowego Domu Kultury – to tematy, które poruszano podczas sesji budżetowej.
Wszystko o sesji budżetowej Rady Powiatu sanockiego w najbliższym „Tygodniku Sanockim” 5 stycznia 2018.