Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA

Nawiązując do hasła tegorocznego Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA, Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w plenerowej akcji czytelniczej! Ponieważ rok 2018 został też ogłoszony rokiem Zbigniewa Herberta – tego dnia połączymy obie okazje do świętowania!

„Chcemy tego dnia wyjść z budynku biblioteki i wspólnie cieszyć się możliwością SPOTKANIA i CZYTANIA z Ludźmi, bez których biblioteka byłaby smutna, a książki pokryte kurzem” – zachęcają organizatorzy.

Jeśli zatem zdarza Ci się czytać – (DO)WOLNIE wybrane lektury – i masz czas w środę 9 maja o godzinie 12:00, to zapraszamy Cię w okolice sanockiego Rynku!

W planie: 

– Spotkanie rozpocznie się od rozmowy z poetą, który Sanok zachował w swoich wierszach, jako obserwator i uczestnik życia miasta, a przy tym człowiek obdarzony talentem „sensorycznej” transkrypcji przekazu świata zmysłów na słowa – Januszem Szuberem. Porozmawiamy o życiu poety, o jego związku z Sanokiem, przyjaźni ze Zbigniewem Herbertem.

– Poezja w przestrzeni miasta – zmieniamy wyraz Rynku i ulicy Franciszkańskiej, odbijając na nich wiersze Janusza Szubera i Zbigniewa Herberta.

– Strefa Relaksu przy Książce – Podczas trwania akcji (po spotkaniu na placu św. Jana) będziemy zachęcać przechodniów do „poczęstowania się książką” i chwili lektury na ławeczce przy placu św. Jana lub na Rynku.

Zachęcamy też do przyjścia o tej porze z własną książką na plac. Chcielibyśmy zgromadzić jak najwięcej osób czytających książki w jednym czasie w centrum naszego miasta. Niech na każdej ławce na placu i na Rynku przez godzinę trwa przygoda z wyobraźnią!

Pokażmy światu, że SANOK CZYTA – poezję i prozę, w dni powszednie i od święta! 🙂

– Wspólne zdjęcie czytających sanoczan – niezależnie czy będzie nas 5 osób, czy 500 – zrobimy sobie wspólne zdjęcie na pamiątkę tej chwili. Każdy z uczestników dostanie zdjęcie przesłane w postaci pliku cyfrowego.

– Niespodzianki od Biblioteki dla Czytelników 🙂

ZAPRASZAMY!

Materiały nadesłane: MBP

Reklama

3 KOMENTARZE

  1. Termin wybrany genialnie! Po długim weekendzie, kiedy połowa ludzi miała urlopy, w środku tygodnia i w środku dnia! Kto to wymyślił??? Impreza ma być dla wszystkich Sanoczan, czy tylko dla urzędników, którzy mogą sobie wyjść z pracy na dwie godziny i bez zwolnienia załatwiać prywatne sprawy na mieście?

  2. W Sanoku imprez o charakterze czytelniczym jest jak na lekarstwo. A kiedy już w końcu przygotowano coś, co wydaje się interesujące, to wybrano zadziwiający termin. Kto przyjdzie na spotkanie z p.J. Szuberem w środę, o godzinie 12.00 ? Grupka uczniów przyprowadzonych przez nauczycieli?
    Wiele osób chętnie wzięłoby udział w takim spotkaniu ale przecież pracuje. Tak trudno było to przewidzieć!
    Szkoda!

  3. O takich rzeczach mówi się, że para idzie w gwizdek. Ale punkt w sprawozdaniu z działalności biblioteki i szkoły zostanie w papierach. Może o to chodzi? Poza tym wiersze Herberta wypisywano w różnych dziwnych miejscach bodajże w Warszawie. Szkoda, że pracowników biblioteki nie stać na coś oryginalniejszego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj