Trawa na „Wierchach”, boisko na Błoniach – piłkarze w blokach startowych…

Na stadionie „Wierchy” trwają prace modernizacyjne. W ostatnich dniach wykonano zabiegi pielęgnacyjne mające bardzo duży wpływ na dalsze, intensywne użytkowanie płyty boiska, tj. aerację, piaskowanie oraz wymianę nawierzchni trawiastej.

Pierwszym etapem było piaskowanie nawierzchni, do której użyto 25 ton piasku. Pokrycie powierzchni murawy 3-5 milimetrową warstwą piasku zwiększa przepuszczalność i porowatość podłoża, zagęszcza murawę, wyrównuje drobne nierówności, przyspiesza wysychanie powierzchni oraz powoduje, że jest ona mniej śliska. Kolejny zabieg to aeracja polegająca na napowietrzeniu gleby za pomocą aeratora, tj. maszyny spulchniającej. Czynność ta rozluźnia ziemię, pobudza rośliny do wzrostu, wzmacnia korzenie trawy, podwyższa jej sprężystość i gęstość oraz zwiększa jej zdolności regeneracyjne.

Wykonano również wymianę nawierzchni trawiastej, zniszczonej przez wapno oraz zbyt intensywną eksploatację płyty boiska. Najbardziej zniszczone fragmenty boiska zostały usunięte, a na ich miejsce umieszczono nową trawę.

Przypomnijmy, że na „Wierchach” trwa pełna modernizacja stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego z budową bieżni lekkoatletycznej oraz oświetleniem stadionu. Na ten cel Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sanoku otrzymał 1,5 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Jednocześnie MOSiR przygotował boisko do piłki nożnej na Błoniach, gdzie już od 2 maja rozpoczęły się treningi grup młodzieżowych.