Straż Graniczna z Sanoka zatrzymała kradzione pojazdy

Funkcjonariusze SG z Sanoka i przejścia drogowego w Korczowej zatrzymali pochodzące z kradzieży pojazdy – rozłożony na części motocykl KTM i poszukiwany Volkswagen Transporter.

Wczoraj (17 maja), funkcjonariusze SG z Sanoka prowadząc kontrolę pojazdów w powiecie sanockim zatrzymali do kontroli Mercedesa Sprintera. Kierowcą był 58-letni obywatel Ukrainy.W trakcie kontroli przestrzeni bagażowej, funkcjonariusze ujawnili ukryte w pudłach za tylnymi siedzeniami części motocykla KTM 125 EXC. Po sprawdzeniu numerów identyfikacyjnych (widniały m.in. na ramie), ustalono, że jednoślad został skradziony we Włoszech i jest poszukiwany w całej Europie. Sprawę przekazano Policji z Sanoka.Kilka dni wcześniej, na przejściu granicznym w Korczowej ujawniono, że pojazd marki Volkswagen Transporter który stawił się na wjazd do Polski pochodzi z kradzieży w Niemczech.Dzięki użyciu odpowiednich przyrządów wykazano ingerencję osób nieuprawnionych w pole numerowe nadwozia oraz tabliczkę znamionową.

Ponadto, ustalono że data produkcji podzespołów pojazdu znacznie odbiega od daty produkcji samochodu. W trakcie dalszej kontroli stwierdzono, że z pojazdu usunięto wszelkie oznaczenia dodatkowe. W toku dalszych sprawdzeń ustalono, że ww. pojazd został skradziony w 2012 roku na terenie Niemiec. Jego wartość szacunkowa to ponad 34 tys. zł.

Pojazd wraz z dokumentacją przekazano funkcjonariuszom Policji z Radymna.

Źródło: http://www.bieszczadzki.strazgraniczna.pl

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj