Strażacy otrzymali nowy sprzęt ratowniczy

W Sali Herbowej Urzędu Miasta burmistrz Tadeusz Pióro przekazał Ochotniczej Straży Pożarnej w Sanoku urządzenia potrzebne do udzielania pomocy w działaniach ratowniczych. Urządzenia zostały zakupione z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości.

Krzysztof Adamczyk z OSP w Olchowcach, dziękując za przekazany sprzęt, powiedział: „Obawiam się, że sprzęt będzie nam służył, niestety, nie tylko do ćwiczeń.”.
Pogoda za oknem sprawia, że strażacy pozostają w gotowości, całkiem realne jest zagrożenie powodziowe.Oby nie musieli interweniować.

Defibrylator, szyny, dzięki którym zabezpieczane są złamania kończyn oraz ogromna torba, w której znajdują się sprzęt do segregacji medycznej podczas zbiorowych katastrof (system segregacji medycznej zakłada nadanie każdemu z poszkodowanych określonego priorytetu określającego kolejność udzielania pomocy) – o takie urządzenia wzbogaciła się jednostka OSP w Olchowcach.

Fundusz Sprawiedliwości jest programem Ministerstwa Sprawiedliwości. Orędownikiem przystąpienia OSP z Olchowiec do programu był poseł Piotr Uruski.