Ferie – nie ma czasu na nudę

Ferie – nie ma czasu na nudę

Komputer, telewizor i bezustanna monotonia nie grożą uczniom z Sanoka podczas zimowych ferii. A wszystko za sprawą sanockich instytucji kulturalnych i oświatowych, które przygotowały niezwykle bogatą ofertę dla dzieci i młodzieży podczas dwutygodniowego odpoczynku. W województwie podkarpackim ferie rozpoczynają się dopiero 11 lutego i potrwają do 24, warto zaplanować wolny czas.

Młodzieżowy Dom Kultury

W Młodzieżowym Domu Kultury w Sanoku startuje Feryjny Niecodziennik 2019, czyli ferie bez komputera. Zajęcia organizowane będą od 11do 22 lutego dla dzieci w wieku szkolnym. Dzięki instruktorom MDK-u dzieci z pewności nie doświadczą monotonni podczas zimowego odpoczynku. Czekają na nie zajęcia plastyczne, w ramach których nauczą się malować, tworzyć grafiki oraz rękodzieło artystyczne. Na warsztatach z tańca będą miały okazję nauczyć się różnych form tanecznych, takich jak balet, hip-hop, czy taniec towarzyski. Nie może zabraknąć wesołych turniejów sportowych na hali PWSZ w Sanoku. Tradycją stały się wyjścia na ślizgawki na tor lodowy dwa razy w tygodniu. Dla fanów komputerów, szczególnie tych starszych pan Lesław Leśniak przeprowadzi zajęcia właśnie na takim sprzęcie. Ponadto odbędą się zajęcia z modelarstwa lotniczego, konkursy, turnieje oraz karaoke. Nie może obejście się bez spotkań z ciekawymi ludźmi z Górskiego Oddziału Pogotowia Ratunkowego oraz ze Straży Granicznej. 15 lutego w sanockim skansenie odbędzie się niezapomniany kulig z ogniskiem oraz lekcja muzealna. W drugim tygodniu ferii 20 lutego sympatycy sztuki teatralnej obejrzą spektakl pt. „Tylko jeden dzień”, w teatrze Maska w Rzeszowie oraz zwiedzą Rzeszowskie Podziemia. Zapisy w MDK od 1 lutego 2019. Zajęcia świetlicowe podczas ferii będą organizowane w godz. 8.30 – 13.30.

Zespół Szkół nr 2 – Mechanik

Nauka w wolne dni? Tak, ale tylko w „Mechaniku” podczas ferii z techniką. Gimnazjaliści i uczniowie klas siódmych i ósmych szkół podstawowych mogą spróbować swoich sił w budowaniu robotów z klocków LEGO i powalczyć nimi na arenie. Drukarka 3D odkryje przed uczniami swoje możliwości. Pasjonaci motoryzacji będą mogli zaprojektować układ elektroniczny oraz pospawać światłowody. W nowocześnie wyposażonym laboratorium ochrony środowiska każdy może pobawić się w badacza.
– Możesz spędzić dwa wyjątkowe tygodnie z profesjonalnym sprzętem i genialnymi nauczycielami przedmiotów zawodowych, w najstarszej szkole technicznej w Sanoku. Już wkrótce staniesz przed koniecznością wyboru szkoły średniej- więc zamiast siedzieć w domu, przed telewizorem lub bezproduktywnie na fejsie skorzystaj z naszej oferty. Kto wie? Może szkoła techniczna jest stworzona dla Ciebie? Tu łączymy naukę i pasję, pomagamy rozwinąć zainteresowania, by w przyszłości zdobyć wymarzoną pracę. Kto wie? Może Ty będziesz przyszłym finalistą olimpiady technicznej? To przepustka do świata wielkiej techniki i nauki – zachęcają organizatorzy.
Zajęcia są bezpłatne w formie praktycznych warsztatów. Uczestnicy będą mieli okazję, poprzez praktykę zrozumieć skomplikowane zagadnienia z robotyki, elektroniki, mechaniki i ochrony środowiska, poznać świat nowoczesnej techniki oraz rozwinąć swoje zdolności twórczego i kreatywnego myślenia. Zapisy w sekretariacie szkoły od 21 stycznia od 04 lutego pod numerem telefonu 13 46 53 951 lub osobiście. Liczba miejsc ograniczona.

Sanocki Dom Kultury

Sanocki Dom Kultury także proponuje ciekawą ofertę, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Już od 11 lutego odbędą się otwarte warsztaty artystyczne. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w zajęciach teatralnych oraz w warsztatach plastycznych „Moje rączki tworzą cuda” i w zabawach muzycznych. Dla bardziej wymagających przygotowano specjalne zajęcia praktyczne z filcowania wełny na sucho i mokro. Amatorzy muzyki mogą nauczyć się wybijać nietuzinkowe dźwięki na bębnach. Podczas warsztatów tanecznych młodzież będzie miała okazję poznać i nauczyć się pod okiem doświadczonych tancerzy hip-hopu, jazzu współczesnego oraz tworzenia choreografii. „Baw się i tańcz” to propozycja dla dzieci powyżej 10 lat, które chcą spróbować swoich sił w tańcu. Salsa, Broadway jazz, to propozycje dla dorosłych. Teatr Maska zaprezentuje na deskach SDK-u spektakl teatralny dla dzieci „Dokąd pędzisz, koniku?”, którego autorką jest Rada Moskowa.
Dla kinomaniaków przygotowano wyjątkowe pokazy filmowe: Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru, Chłopiec z burzy, Ralph Demolka w Internecie. Klakson i spółka, Mia i biały lew, O psie, który wrócił do domu. Zapisy w sekretariacie i pod nr tel. 13 46 310 42. Ceny poszczególnych wydarzeń zaczynają się już od 10 złotych.

Galeria Sanocka BWA

Ferie w BWA w Galerii Sanockiej to propozycja dla dzieci i dorosłych. Najmłodsi mogą wziąć udział w warsztatach filmu animowanego. Dzieci poznają techniki tworzenia animacji poklatkowej. Stworzą własny scenariusz oraz bohaterów. Praca nad filmem jest bardzo wymagająca, ale z drugiej strony daje mnóstwo frajdy. Być może narodzą się nowe gwiazdy sztuki filmowej?
Kolejną prozycją jest speaktakl „Trzy Świnki” na podstawie baśni bracii Grimm. Historia opowiada o małych prosiaczkach, które postanawiają zbudować własny doemk, a w którego budowie ktoś im chce przeszkodzić. Dla starszych przygotowano spotkanie z kinem krótkometrażowym. Lubelski Festiwal Filmowy to międzynarodowe święto kina oraz okazja do zapoznania się z najnowszymi filmami wschodzących gwiazd światowej kinematografii. Pokaz utrzymany jest w lekkiej, komediowej formie, jednak wprowadza ważne tematy których nie należy przeoczyć, a które powinny stać się tematem dyskusji. Ponadto odbędzie się wernisaż wystawy Igora Przybylskiego „H9-21” oraz OSCAR NOMINATED SHORTS czyli pokaz filmów fabularnych kandydujących do nagrody Oscara w kategorii Krótki metraż.
Na warsztaty obowiązują zapisy, ich koszt wynosi 40 złotych. Spektakl oraz pokaz filmów to wydatek rzędu 5 złotych.

Gagatek i Puchatek

Gagatek zaprasza wszystkie dzieci w wieku szkolnym na zajęcia feryjne. Składać się one będą z części plastycznej, zarówno indywidualnej, jak i grupowej na różnych materiałach i formach oraz ruchowej, czyli tańce, konkurencje sportowe i zabawy integracyjne. Wszyscy uczestnicy dostaną mały poczęstunek, drobne upominki i wiele innych atrakcji. Zajęcia są prowadzone od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.30 – 13.00 płatne w wysokości 3 złotych.

Osiedlowy Dom Kultury Puchatek zaprasza wszystkie dzieci od 7 lat na zimowe ferie. Od 11 lutego do 22 w godzinach 10.30 – 13.00 dzieci będą mogły skorzystać z wielu zaplanowanych przez organizatora atrakcji i niespodzianek. Dwa tygodnie uczestnictwa w zajęciach to koszt 30 złotych.

dcz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj