Miłość na talerzu
„Przez żołądek do serca” – mówi stare przysłowie i chyba niewielu chciałoby temu zaprzeczyć. Lubimy smaczne posiłki i okazujemy sympatię osobie, która je przyrządza i podaje. W relacjach społecznych jedzenie jest często sposobem na okazanie uczuć i wyrazem troski o drugiego człowieka.
Kiedy matka przygotowuje posiłek dla rodziny, troszczy się nie tylko o potrzeby fizjologiczne najbliższych, ale daje w ten sposób wyraz miłości i troski. Wspólny posiłek zacieśnia więzy w rodzinie, jest okazją do rozmowy. Romantyczna kolacja we dwoje to z kolei jeden ze sposobów okazywania i celebrowania miłości. Jedzenie, podobnie jak seks, może stanowić wyraz bliskości emocjonalnej i być źródłem przyjemnej stymulacji i doznań zmysłowych.
Natura sprawiła, że pewne jarzyny, owoce czy zioła oprócz tego, że są smaczne i zdrowe, dodatkowo poprawiają nam nastrój. Może warto sięgnąć po naturalne afrodyzjaki
z okazji zbliżających się walentynek?
Więcej warzyw, owoców lub ziół w potrawach na pewno nam nie zaszkodzi, a czy rzeczywiście przyczyni się do pobudzenia miłości, osądźmy sami. Do afrodyzjaków zaliczane są: ananasy, morele, brzoskwinie, orzechy, migdały, arbuzy, banany, czosnek, cebula, szparagi, pomidory, imbir. Owoce morza a zwłaszcza ostrygi również są wymieniane jako afrodyzjaki, a z przypraw można do afrodyzjaków zaliczyć: lubczyk, chili, gałkę muszkatołową, cynamon, wanilie, bazylię. Nie zapomnijmy o czekoladzie, która zwiększa produkcje dopaminy odpowiedzialnej za odczuwanie przyjemności.
A przyjemności nigdy za wiele.
To nie wszystkie afrodyzjaki, jakie istnieją, niemniej przygotowując posiłek pobudzający nie tylko kubki smakowe, możemy z nich przyrządzić wiele potraw. Dla zainteresowanych przygotowaliśmy propozycje przystawki, zupy jako dania głównego i deseru. Przepisy są sprawdzone, idealne na romantyczną kolację.
ew
Miłość na talerzu:
Przepis na zupę z pieczonej dyni, papryki i pomidorów: KLIK
Przepis na pasztet z selera: KLIK
Deser: mus czekoladowo-miętowy: KLIK
Ostatnie komentarze