Nowy festiwal Chmielowe Bieszczady Poezja i Blues - zaproszenie do udziału

Nowy festiwal Chmielowe Bieszczady Poezja i Blues – zaproszenie do udziału

 

Spotkali się organizatorzy CHMIELOWE BIESZCZADY POEZJA I BLUES. Patronem imprezy jest Przemysław Chmielewski, Pierwsze zarysy programu już są.

Przegląd muzyczno-poetycki pod nazwą Chmielowe Bieszczady Poezja i Blues – będzie imprezą cykliczną – coroczną. Pierwsze spotkanie odbywać się będzie w Kalnicy w Centrum Wypoczynkowo-Konferencyjnym BOGDANKA . Można już rezerwować miejsca noclegowe w Ośrodku (Tel. 500-359-238). Organizatorem jest Fundacja ,,Karpaty Naturalnie”.

Zarys programu

Dzień pierwszy – 28 czerwca – piątek

16.00 – Otwarcie Festiwalu.
16.00- 17.00 – Konkurs Poezji Bieszczadzkiej i wręczenie nagród dla Laureatów
17.00 – 18.30 – Bieszczadzki Grajek, – czyli wspomnienia Chmiela w słowach i muzyce Przyjaciół
18.30 – 21.00 – Scena Poezji śpiewanej – bieszczadzcy artyści
21.00 – 24.00 – Scena otwarta dla wykonawców – (decyduje kolejność zgłoszeń – maksymalnie 3 utwory – mile widziany utwór Chmiela bądź dla Chmiela)

Dzień drugi – 29 czerwca – sobota

Start godzina 12.00
12.00 – konkurs piosenki ,,O Chmielowy Kapelusz” (3 utwory, w tym obowiązkowo jeden z repertuaru ,,Chmiela”)
14.00 – Otwarta scena, o kolejności występów decyduje kolejność zapisów (zespoły – maksymalnie 4 utwory, soliści – 3 utwory)
18.00 – Ogłoszenie werdyktu konkursu piosenki i występ laureata
18.30 – Koncert
19.30 – Koncert
20.30 – Koncert
22.30 i potem jam session w ośrodku, tzw. mała scena

Od organizatorów:


„Impreza jest organizowana pierwszy raz. Skupiać ma zapaleńców i miłośników bieszczadzkich klimatów. Bez nadęcia, sztywnych reguł i wszechobecnej komercji. Wielbimy Bieszczady, lubimy poezję, kochamy bluesa. Wspominamy Chmiela. Czysty, bezinteresowny, naturalny spektakl. Impreza nie będzie biletowana. Koszty, które zostaną poniesione (m. in. niezbędne – nagłośnienie, scena) pokrywane będą z pamiątkowych cegiełek rozprowadzanych w trakcie imprezy. O ich nabywanie prosimy wszystkich uczestników.
Spotkanie będzie plenerowe, organizatorzy zapewniają pogodę ducha oraz parasole w razie deszczu. Mamy nadzieję, że czerwcowe niebo nie odmówi nam szczelnego dachu, a wszystkim da prawdziwe bieszczadowanie, jak to wcześniej bywało.
W Ośrodku jest możliwość zjedzenia obiadów, będzie grill, będą ciepłe potrawy i napoje (niekoniecznie ciepłe – także bezalkoholowe).
Od 1 lutego do końca kwietnia prosimy o zgłaszanie osób i zespołów chętnych do wystąpienia na scenie. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres email :cos.ze.strun@wp.pl . W Zgłoszeniu prosimy podać liczbę osób na scenie oraz imię i nazwisko i kontakt telefoniczny.
Szczegóły dotyczące konkursów, – poezji i piosenki oraz zgłoszenia do pobrania na stronie: www.chmielu.com.pl
Chmielu.com.pl – Coś ze strun
Reklama

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj