Wiosennie w przedszkolu na Wójtostwie

Wiosennie w przedszkolu na Wójtostwie

Pomimo iż pierwszy dzień wiosny przypada 21 marca, w wielu przedszkolach czy szkołach zagościła już wiosenna ,,gorączka”. Amelia Piegdoń była gościem zajęć w Samorządowym Przedszkolu nr 2.

Wiosna to czas wzmożonej pracy w ogrodzie i na grządkach. Nie tylko dlatego, że uprawy tego wymagają, ale także spowodowane jest to naszym utęsknieniem za dłuższymi dniami i cieplejszą aurą.

22 lutego odbyły się zajęcia w Samorządowym Przedszkolu Publicznym nr 2 w Sanoku. Pani Aleksandra Brewczak zorganizowała zajęcia z Amelią Piegdoń, studentką PWSZ, znaną ze swoich zainteresowań przyrodą oraz artykułów, publikowanych w „Tygodniku Sanockim”. Dzieci poznawały zwiastuny zbliżającej się wiosny, zmiany jakie zachodzą w przyrodzie, a także w sposób praktyczny zakładały swoje kwietne rozsady i mini warzywniaki. Kontakt z żywą rośliną – jej potrzebami (woda, słonice, ciepło) budziło wielkie zainteresowanie przedszkolaków. W własnoręcznie ustrojonych doniczkach za kilkanaście dni dzieci będą mogły zerwać szczypiorek na kanapkę.

„Niemalże wszystko, co nas otacza, może być inspiracją do tego, by zaszczepiać w dzieciach ducha ekologii” – uważa Amelia. A my zapraszamy do czytania felietonów z cyklu „Świat wokół nas” w „Tygodniku Sanockim”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj