Piastowska i Pomorska do remontu

Piastowska i Pomorska do remontu

W siedzibie Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie 20 maja odpisano umowy na realizację 20 zadań powiatowych oraz 40 zadań gminnych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Burmistrz Tomasz Matuszewski podpisał umowę na dofinansowanie zadania, jakim jest zaplanowana na bieżący rok przebudowa ulic Piastowskiej i Pomorskiej.

Wartość projektu wynosi 4 711 533,46 zł, wysokość dofinansowania to 60 proc., czyli 2 826 932,00 zł. Wkład własny Gminy Miasta Sanoka to 1 884 621,46 zł.
W spotkaniu uczestniczyli sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oraz parlamentarzyści i samorządowcy.

Alokacja środków Funduszu dla woj. podkarpackiego na rok 2019 wynosząca ponad 270 mln zł znacząco przekracza kwotę dofinansowania zadań z ww. listy. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart ogłosiła na przełomie marca i kwietnia br. dodatkowy nabór na zadania gminne i powiatowe, w ramach którego samorządy złożyły kolejne 301 wniosków, na łączna kwotę dofinansowania ponad 330 mln zł. Obecnie trwają prace Komisji związane z oceną wniosków. Kolejny nabór wniosków w ramach Funduszu dotyczący zadań planowanych do realizacji począwszy od 2020 roku planowany jest na przełomie lipca i sierpnia br.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj