Szprycha Podkarpackie Maratony Rowerowe - wyścig w Bukowsku

Szprycha Podkarpackie Maratony Rowerowe – wyścig w Bukowsku

W niedzielę 9. czerwca odbyły się zawody rowerowe MTB w Bukowsku z cyklu „Szprycha Podkarpackie Maratony Rowerowe”. Organizatorami wyścigu była Gmina Bukowsko oraz Sanocki Klub Kolarski. Na starcie stanęło 200 zawodników z całego Podkarpacia.

Konkurowali ze sobą na dwóch dystansach: mini 27 km i mega 48 km długości. Organizatorzy przygotowali trudną, urozmaiconą trasę, z kilkoma dużymi podjazdami, krętymi leśnymi ścieżkami i bardzo szybkimi szutrowymi zjazdami. Dodatkowo, deszczowa auta w ostatnich tygodniach przed zawodami podniosła poziom trudności trasy, która w dużym stopniu była błotnista i śliska.

W tych niełatwych warunkach najlepiej poradzili sobie na dystansie mega wśród panów: Sławomir Dziwisz (SST Lubcza) 2:32:10 oraz wśród kobiet Janina Nawój (Roweromania Sanok) 3:49:56. Na krótszym dystansie mini zwyciężyli: Hubert Dudzik (Java Woda Alkaliczna) 1:27:18 oraz Dominika Żurek (Klub Kolarski Jeżowe MTB) 1:50:05.

Zgodnie z umową przed zawodami, dwóm urodzonym w tym roku bocianom w Pobiednie (Gm. Bukowsko), zostały uroczyście nadane przez wójta gminy Bukowsko, Marka Bańkowskiego – imiona zwycięzców poszczególnych dystansów: Hubert i Sławek.

Dla zmęczonych zawodników na mecie czekała przepyszna grochówka przygotowane przez miejscowe gospodynie, dania z grilla i słodkie przekąski. Dla najmłodszych adeptów kolarstwa organizatorzy przygotowali oddzielne zawody, w których zacięcie rywalizowały ze sobą dzieci, nawet te najmłodsze na rowerkach biegowych.

Zadowolenie zawodników, pozytywne opinie o wymagającej trasie i dobrej organizacji zawodów dają pewność, że Sanocki Klub Kolarski we współpracy z gościnną gminą Bukowsko zaprosi na kolejną, jeszcze bardziej udaną edycję w przyszłym roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj