Miasto remontuje drogi

Miasto remontuje drogi

Niedzielskiego, Łany, Szewska – mieszkańcy tych ulic wiedzą, co to znaczy brnąć w błocie lub wykręcać kostki na kiepskich nawierzchniach. Czytelnicy „Tygodnika Sanockiego” w ubiegłym roku śledzili istną „batalię o Niedzielskiego”, toczoną w mediach i podczas sesji Rady Miasta – otrzymaliśmy zapewnienie: zmieni się to już w tym miesiącu bieżącego roku.

Niedzielskiego i Łany

Rozpoczynają się prace na ulicy Niedzielskiego (Zatorze). Na solidnej podbudowie zostaną położone dwie warstwy bitumiczne. Nowa nawierzchnia zostanie wykonana na 230 metrach, jej szerokość to 2,5 m. Koszt zadania to 156 tys. zł. Planowane zakończenie robót jeszcze w lipcu.
Niebawem rozpocznie się remont na ul. Łany. Jeszcze w tym roku nową nawierzchnię zyska odcinek o długości 750 m, szerokości 5 m. Po wykonaniu koryta z podbudową, zostanie położona nawierzchnia bitumiczna dwuwarstwowa (bez krawężnika) oraz pobocze z klińca.

W planach ul. Szewska

Ulica Szewska na Olchowcach nie była remontowana od kilku dekad. Realizacja zadania będzie możliwa w przyszłym roku. Remont jest konieczny na odcinku drogi o długości 123 m o szerokości 4,5 m. Pierwszym krokiem będzie rozebranie płyt drogowych, a następnie wykonane zostanie koryto z podbudową, jednostronny krawężnik oraz dwuwarstwowa nawierzchnia bitumiczna. Ponadto wykonane zostaną kratki ściekowe wraz z przykanalikami.
W bieżącym roku w celu zabezpieczenia drogi na początkowym jej odcinku wykonana będzie krata deszczowa, która zbierze wody spływające m.in. z ul. Królowej Jadwigi.

Ulica Orzeszkowej 2, 2a

Przy Orzeszkowej 2 i 2a do remontu jest plac. Trzeba położyć dwie warstwy nawierzchni bitumicznej z chodnikiem i kanalizacją deszczową – koszt tego zadania wyniesie 120 tys. Realizacja w bieżącym roku będzie uzależniona od dostępności środków.
Konieczne jest wpięcie rynien odprowadzających wodę z dachu budynku do kanalizacji deszczowej, uporządkowanie terenu, uporządkowanie piwnic, założenie nowego trawnika. Wskazane jest też przesunięcie śmietnika oraz wykonanie ok. 7 miejsc parkingowych.

Dworska i Graniczna

Na Dworskiej (325 m długości) i Granicznej (230 m) położone są płyty drogowe. Mieszkańcy wnioskują o przebudowę dróg, jednak prace te wymagają wykonania dokumentacji projektowej, a w przypadku ul. Dworskiej dodatkowo wykupu 5 działek bądź też wywłaszczenia tych nieruchomości pod drogę.
msw

1 KOMENTARZ

  1. Panie Janie, wie Pan, jak to jest: obiecanki-cacanki. Wreszcie jest gospodarz, który nie opowiada, co zrobi, tylko robi to, co trzeba. A swoją drogą – troska o blok na Orzeszkowej jest dosyć dwuznaczna. Mieszkańcy mogliby sami zadbać o pewne rzeczy, a nie tylko zgłaszać roszczenia. Zdaję sobie sprawę, Panie Janie, że tam mieszka cenny elektorat, do którego Pan przez lata się odwołuje, ale sanoczanie to nie tylko mieszkańcy bloków komunalnych – to także ludzie, którzy biorą kredyty, chodzą do pracy, żeby te kredyty spłacać i nie spędzają czasu, sącząc piwko pod blokiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj