Sukces zespołu „Przyjaciele z Dwójki”.

08:28:14

Sukces zespołu „Przyjaciele z Dwójki” (6)16 i 17 listopada zespół muzyczno-wokalny „Przyjaciele z Dwójki” ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Kingi w Sanoku wziął udział w IV Konkursie Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”.

Organizatorami konkursu byli: Instytut Pamięci Narodowej, Fundacja Armii Krajowej oraz Stowarzyszenie PASSIONART.  Wzięło w nim udział ok. 600 uczestników z eliminacji wojewódzkich, które odbywały się w Trzcińsku-Zdroju, Gdańsku, Olsztynie, Grodnie, Białymstoku, Wilnie, Łodzi, Poznaniu, Warszawie, Rzeszowie, Kielcach, Koszycach Małych oraz w Krakowie.

Konkurs odbył się w Krakowie w Muzeum Armii Krajowej.

W komisji zasiadali: dr Małgorzata Chyła – Akademia Muzyczna w Krakowie, Joanna Święszek – Filharmonia Krakowska, dr Jerzy Łysiński – Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków, Filharmonia Krakowska, dr Robert Zapart – pełnomocnik w Polsce Fundacji AK w Londynie, Mateusz Prendota – Prezes Stowarzyszenia Passionart.

Sukces zespołu „Przyjaciele z Dwójki” (6)Zespół „Przyjaciele z Dwójki” w składzie: Julia Cybuch, Martyna Cybuch, Karolina Mołczan, Amelia Szmidt –wokal, Oktawia Gerhardt – skrzypce, Wojciech Putyra – fortepian, wystąpił w kategorii zespoły do 8 osób dzieci 10-13 i zaprezentował dwa utwory: „Sierpień 44” oraz „Na znojną walkę”

W kategorii soliści dzieci 10-13 lat zaprezentowała się Julia Cybuch z piosenką „Idą pancry na Wujek”.

W niedzielne popołudnie odbył się koncert galowy w krakowskim Kinie Kijów podczas którego ogłoszono wyniki.

Zespół w swojej kategorii zajął 3 miejsce, a Julia Cybuch otrzymała wyróżnienie.

Sara Niemczyk która reprezentowała Szkołę Podstawową w Porażu i zajęła 3 miejsce w kategorii od 6 lat do 9. Sarę przygotowała Pani Joanna Pisula. 

Festiwal z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, nie tylko w Polsce, ale także poza jej granicami. Zadziwia talent uczestników i wysoki poziom, jaki prezentują na przesłuchaniach.

Uczniów przygotowała pani Sabina Wdowiak.

 

Serdecznie gratulujemy młodym artystom i opiekunce tak wielkiego sukcesu!

 

mn