Dlaczego warto postawić dom z drewna?

Dlaczego warto postawić dom z drewna?

Dzień dobry, Panie Dyrektorze. W ostatnim czasie Eko Architektura stała się bardzo popularną firmą, zajmującą się produkowaniem ekologicznych domków z drewna. Czy może Pan powiedzieć, dlaczego całoroczne drewniane domki cechuje taki fenomen?

Wszystkie nasze domki są produkowane z myślą o zdrowiu, ponieważ jest ono dla nas jednym z najważniejszych czynników, zaraz obok zadowolenia Klientów z jakości wykonania. Drewno, z jakiego budujemy domki, pochodzi z drzew iglastych. Można mnie teraz zapytać, dlaczego akurat takie drewno, a nie inne. Produkujemy domki z drewna iglastego, ponieważ zawarte są w nim olejki eteryczne, które zdecydowanie pozytywnie wpływają na zdrowie ludzkiego organizmu, przede wszystkim na układ oddechowy. Drewno iglaste nie wywołuje również alergii, ponieważ przez swoje właściwości elektrostatyczne zwalcza unoszenie się kurzowi. Dodatkowo drewno wyśmienicie wpływa na samopoczucie, odpręża nas i poprawia pracę układu nerwowego.

Dlaczego warto postawić dom z drewna?

Wychodzi na to, że decyzja kupienia całorocznego domku drewnianego jest bardzo mądrym wyborem. Czy każdy może pozwolić sobie wybudować taki budynek? Trzeba posiadać specjalne pozwolenia? Jak wygląda proces postawienia tego typu budynku?

Zdecydowanie każdy chętny może kupić i postawić sobie taki domek. Musi jednak spełnić kilka warunków, by uniknąć ewentualnych negatywnych konsekwencji tej decyzji. Jeśli chodzi o pozwolenie wybudowania domu, to od 2015 roku istnieje prawo, które umożliwia postawienie budynku bez pozwolenia, jeśli nie przekracza 35 m2. Jednak należy zagłębić się dalej, bo prawo pozwala na budowę bez zezwolenia wolno stojącego parterowego budynku gospodarczego (lub garażu, altany, oranżerii czy przydomowego ganku) nie Dlaczego warto postawić dom z drewna?przekraczającego 35 m2 w przypadku, kiedy ich liczba na jednej działce o powierzchni do 500 m2 nie przekroczy dwóch budowli. Jeśli chodzi o wolnostojący parterowy budynek rekreacji indywidualnej nie przekraczający 35 m2, to można go wybudować bez zezwolenia na działce do 500 m2 tylko w liczbie jeden, nie można sobie pozwolić na drugi taki budynek na działce o takiej powierzchni. Po spełnieniu wspomnianych warunków, można decydować się na budowę. Trzeba jedynie pamiętać, by zgłosić się do urzędu lub powiatowego starostwa w celu dopełnienia papierkowej formalności. Ważność dokumentu umożliwiającego rozpoczęcie budowy wynosi 24 miesiące. Po upłynięciu tego okresu, należy ponownie zgłosić się po wymagany dokument, jeśli nie przystąpiło się do wykonania danego projektu drewnianego domku całorocznego.

Jakich udogodnień można spodziewać się w całorocznym drewnianym domku? Czy dają Państwo jakąś gwarancję na swoje budynki?

Do budynku bez problemu doprowadzimy wodę z kanalizacją i prąd. Nie będzie też kłopotu z jego ociepleniem. Można również doprowadzić do domku gaz, lecz wiąże się to z uzyskaniem osobnej zgody. Jeśli chodzi o gwarancję, to nasza firma daje ją na wszystkie nasze projekty. Oczywiście klientowi przysługuje prawo do wymiany każdej uszkodzonej fabrycznie części. Należy pamiętać, że wymienimy jedynie te elementy, które nie zostały jeszcze użyte w konstrukcji. Jeśli jakakolwiek część została zamontowana lub została pomalowana, to traci ona swoją gwarancję. Udzielamy dwóch lat na wszystkie malowane okna i drzwi, pięciu lat na drewniane elementy, które są nieukryte, i dziesięciu lat na wszystkie konstrukcyjnie ukryte drewniane elementy.

Eko Architektura jest bardzo dobrze oceniania wśród swojej konkurencji. Z czego to wynika?

Przede wszystkim możemy zagwarantować rozsądną cenę każdemu klientowi. Nie jesteśmy firmą, która ma jakiś wygórowany cennik. Staramy się śledzić naszych konkurentów, by móc proponować naszym kupującym lepszą dla nich ofertę. Po drugie nasze produkty cechuje najwyższa jakość, czyli premium. Nasze okna i drzwi są synonimem szczelności. Kolejna rzecz, to szybkość realizacji projektu. Raczej nie przekraczamy miesiąca. I ostatnie, to nasza otwartość na klientów. Co sobie ktoś wymyśli lub wymarzy, my postaramy się to zbudować.
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą domków ogrodowych: https://domkiekoarchitektura.pl/Produkty/domki-ogrodwe-i-altany

Reklama

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj