Poszkodowane samorządy na spotkaniu u wojewody

Poszkodowane samorządy na spotkaniu u wojewody

Na zaproszenie wojewody podkarpackiego Ewy Leniart burmistrz Tomasz Matuszewski i skarbnik miasta Bogdan Florek wraz z innymi reprezentantami podkarpackich samorządów uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Regionalnej Izby Obrachunkowej w Rzeszowie. Spotkanie dotyczyło sytuacji finansowej samorządów po przymusowej restrukturyzacji Podkarpackiego Banku Spółdzielczego.

Podczas spotkania wojewoda poinformowała, że skutkami restrukturyzacji banku dla samorządów Podkarpacia zajmuje się Prezes Rady Ministrów. Trwają prace nad koncepcją mechanizmów i procedur mających na celu udzielenie pomocy gminom poszkodowanym w procesie restrukturyzacji banku.

– Utracone 4,2 mln zł to 2,4 procent dochodów planowanych do budżetu na 2020 rok, co mocno komplikuje jego realizację i rzutuje na przepływy finansowe miasta. Uwzględniając informacje uzyskane w Rzeszowie, staramy się spokojnie wdrażać kolejne kroki mające na celu odzyskanie utraconej sumy oraz podjęcie działań gwarantujących bezpieczną realizację uchwały budżetowej. Chcemy ograniczyć maksymalnie ryzyko, jakie związane jest z wykonaniem takiego budżetu – powiedział po powrocie z Rzeszowa burmistrz Matuszewski.

Kolejki przed siedzibą PBS-u
Samorządy zapłacą za długi PBS-u
Burmistrz Matuszewski pisze do premiera Morawieckiego w sprawie Podkarpackiego Banku Spółdzielczego
Bank PBS w Sanoku nieczynny!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj