Jak działają rolety typu dzień i noc?

Jak działają rolety typu dzień i noc?

Jeśli spacerując, napotykamy w oknach domów osłony składające się z naprzemiennych pasów – jasnego i ciemniejszego – jest to znak, że mamy do czynienia z roletami typu dzień i noc. Wdarły się one przebojem na polski rynek i pozostają ogromnym hitem sprzedaży. Coraz częściej przez inwestorów są wybierane także plisy i rolety w kasetach, ale subtelne paski wciąż nie wychodzą z mody. Jak działa tego typu rozwiązanie?

Mix dwóch tkanin o odmiennych właściwościach

Połączenie tkaniny zaciemniającej i takiej, która częściowo przepuszcza promienie słoneczne, to doskonały mix dwóch różnych zastosowań. Gdzie był spotykany wcześniej? Oczywiście w ponadczasowym duecie: firanka z zasłoną. Niestety taka para sprawdza się tylko w niektórych rodzajach wnętrz, a dodatkowo sprawia, że pomieszczenie traci optycznie na metrażu. Dlatego też powstały nowoczesne rozwiązania w postaci rolet dzień noc.

Obydwa materiały nawzajem się uzupełniają, pozostając w ułożeniu naprzemiennym. W taki sposób łączonych jest ze sobą kilka, a nawet kilkanaście pasów, w zależności od ich wysokości i długości samej rolety. W ofercie firmy Karnix można dodatkowo spotkać ciekawą innowację w postaci rolet dzień noc WAVE, gdzie tkanina jest wycięta w charakterystyczny kształt fali.

Tajemnica mechanizmu rolet dzień i noc

Technicznie system dzień i noc nie różni się zbyt bardzo od klasycznych rolet. Jedyną innowacją jest materiał, który rozwijany jest podwójnie. Dzięki temu pasy zaciemniające i prześwitujące mogą się na siebie nakładać, tworząc jednolitą warstwę nieprzepuszczającą światła lub też dodając „efekt firanki”, czyli częściowego otwarcia na świat zewnętrzny.

Roletę można też w całości podnieść, odsłaniając taflę szkła. Do manipulowania służy system koralikowy, umieszczony po lewej bądź prawej stronie — opcję tę można wybrać podczas zakupu. Siłą tego rodzaju zaciemnienia jest nie tylko ciekawy wygląd, ale i mnogość tkanin, jakie można zestawić ze sobą. Do wyboru jest sporo kolekcji, z których każda da inny efekt wizualny, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

Liczy się także estetyka

Dla domowych okien ważna jest nie tylko funkcjonalność samej przysłony, ale i wartości estetyczne, jakie wnosi ona do wnętrza. O konkurencyjnych rozwiązaniach można przeczytać w artykule pt.: „Osłony okienne w dobrym stylu — podpowiadamy jakie rolety wybrać”. Tymczasem rolety dzień i noc są bardzo charakterystyczne. Efektem ich obecności jest istotny akcent we wnętrzu. Można się na niego zdecydować w aranżacjach nowoczesnych lub w takich, gdzie brak innej dominanty. Rolety te świetnie sprawdzają się we wszelkiego rodzaju pomieszczeniach biurowych, w tym także domowych gabinetach. Często spotyka się je również w kuchni w bloku, w salonie oraz w pokoju młodzieżowym.

System działania rolet dzień noc jest bardzo prosty, dzięki czemu przesłony nie sprawiają kłopotów w trakcie użytkowania. Ich montaż również nie jest trudny, ponieważ są one dostępne w systemie bezinwazyjnym. Założenie takiego akcesorium na ramę okienną nie powinno trwać więcej niż kilka minut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj