Kryształowy Lotos dla pracowników Muzeum Historycznego

Kryształowy Lotos dla pracowników Muzeum Historycznego

W dniach 21 – 22 lutego w Truskawcu na Ukrainie odbyło się Wschodnioeuropejskie Forum poświęcone perspektywie rozwoju turystyki i rekreacji w miastach Regionu Karpackiego. Miasto Sanok otrzymało nagrodę – Kryształowy Lotos. Nagrodę odbierają przedstawiciele miast mających znaczący wpływ na rozwój turystyczny Regionu Karpackiego Europy.

Jednym z obiektów najbardziej rozpoznawalnych w Regionie jest sanockie Muzeum Historyczne, które przyciąga ogromną liczbę turystów, a które obecnie współprowadzone jest przez Samorząd Województwa Podkarpackiego.

Burmistrz Tomasz Matuszewski spotkał się dziś – 3 marca – z dyrekcją i pracownikami Muzeum, by przekazać im pamiątkową statuetkę.

– Podczas Wschodnioeuropejskiego Forum w Truskawcu otrzymałem nagrodę – Kryształowy Lotos, którą międzynarodowe gremium przyznaje miastom przodującym w promowaniu turystyki kulturowej w regionie Karpat Wschodnich. Uznałem, że ta nagroda należy się Dyrekcji i Pracownikom Muzeum Historycznego. Dzięki ich ogromnemu zaangażowaniu Sanok jest bardzo ważnym ośrodkiem na turystycznej mapie regionu.

Życzę ekipie Muzeum wielu nowych, twórczych pomysłów i kolejnych sukcesów. Przekazując Kryształowy Lotos, mam świadomość, że wyrażam wdzięczność symboliczną. Jednak w miarę możliwości budżetowych jako Burmistrz Miasta będę wspierał działalność Muzeum Historycznego, ponieważ wkład tej instytucji i jej pracowników w turystyczny rozwój Sanoka jest nie do przecenienia – powiedział Tomasz Matuszewski.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj