Festiwal Gwiazdy Jazzu w Sanockim Domu Kultury

Festiwal Gwiazdy Jazzu w Sanockim Domu Kultury

 

Od 24 do 29 marca po raz dziesiąty w Sanoku odbędzie się Festiwal Gwiazdy Jazzu w Sanockim Domu Kultury. Pierwsza edycja miała miejsce w 2009 roku, a kolejne już corocznie od 2012. Festiwal z roku na rok zyskiwał coraz większą renomę dzięki wysokiemu poziomowi artystycznemu, otwartości na różne style jazzowe, ciekawemu doborowi występujących artystów.

Wśród wykonawców pojawili się tak uznani muzycy jak: Michał Urbaniak, Jan Ptaszyn Wróblewski, Tomasz Stańko, Urszula Dudziak, Aga Zaryan, Leszek Możdżer, Andrzej Jagodziński, Krzysztof Ścierański, Zbigniew Namysłowski, Adam Makowicz, Włodek Pawlik, Artur Dutkiewicz, Dominik Wania, Anna Maria Jopek, Wojciech Karolak, Janusz Muniak, Adam Bałdych i wielu innych. Imponujące jest to, że koncerty odbywają się przy wypełnionej sali, publiczności doskonale reagującej i stwarzającej świetną atmosferę.

W tym roku zapowiada się równie interesująco. Przez sześć festiwalowych dni będziemy mogli posłuchać różnych stylistycznie koncertów prezentowanych przez świetnych solistów i znakomite zespoły. Na inaugurację wystąpi Beata Przybytek, której zróżnicowany repertuar i wybitne umiejętności wokalne z pewnością wprowadzą nas w niepowtarzalny nastrój. W następnym dniu pojawi się na scenie, według większości słuchaczy, najlepszy polski zespół jazzu elektrycznego Walk Away. Pomimo upływu lat to formacja która w dalszym ciągu ma dużo do zaproponowania swojej wiernej publiczności. 26 marca zespół New Bone zaprezentuje materiał ze swojej nowej płyty Longing. Tym razem lider New Bone Tomasz Kudyk dedykuje ten album swojemu Tacie – Janowi Kudykowi, wieloletniemu liderowi Jazz Band Ball Orchestra. W kolejnym festiwalowym dniu zmienimy nastrój. Jazz Band Młynarski-Masecki to grupa, która w krótkim czasie zjednała sobie rzesze fanów, grając w oryginalny sposób przedwojenny polski jazz, przywracając pamięć o wielu nieco zapomnianych dziś wykonawcach i kompozytorach. Jeżeli chcemy posłuchać dobrej mieszanki swingu i bluesa to koniecznie powinniśmy wybrać się na koncert w dniu 28 marca. Wtedy wystąpią: Stanley Breckenridge i Jazz Band Ball Orchestra porywając nas swoim niezwykle energetycznym graniem. I na koniec wreszcie legenda polskiego jazzu lat osiemdziesiątych – String Connection, zespół, który wyznaczał nowe kierunki rozwoju dla polskiej muzyki jazzowej.

Całości imprezy będzie towarzyszyć wystawa X lat Festiwalu – Fotografie przedstawiająca portrety wybitnych muzyków, którzy pojawili się w Sanoku w poszczególnych edycjach.

 

Gwiazdy Jazzu w Sanockim Domu Kultury

24 – 29 marca 2020 roku

24 marca godz. 19.00
Beata Przybytek – śpiew

Bogusław Kaczmar – fortepian / instr. klawiszowe
Tomasz Kałwak – instr. klawiszowe
Andrzej Gondek – gitara
Adam Kowalewski – bas
Filip Mozul – perkusja

 

25 marca godz. 19.00

Walk Away

Adam Wendt – saksofon

Bernard Maseli – wibrafon,

Tomasz Grabowy – gitara basowa

Krzysztof Zawadzki – perkusja

 

26 marca godz. 19.00

New Bone

Tomasz Kudyk – trąbka, flugelhorn

Bartłomiej Prucnal – saksofon altowy

Dominik Wania – fortepian

Maciej Adamczak – kontrabas

Dawid Fortuna – perkusja

 

27 marca godz. 19.00

Jazz Band Młynarski – Masecki

Jan Emil Młynarski – śpiew bandżola
Marcin Masecki – pianino, aranżer, dyrektor muzyczny

Jerzy Rogiewicz – perkusja
Piotr Wróbel – suzafon
Tomasz Duda – saksofon
Jarosław Bothur – saksofon
Michał Fetler – saksofon

Maurycy Idzikowski – trąbka

Tomasz Dworakowski – puzon

Marcin Markowicz – skrzypce

 

28 marca godz. 19.00

Stanley Breckenridge – śpiew

Jazz Band Ball Orchestra

Marek Michalak – puzon

Michał Bylica – trąbka

Jarosław Kaczmarczyk – saksofon, klarnet

Wojtek Groborz – piano

Tolek Lisiecki – bas

Wiesław Jamioł – perkusja

29 marca godz. 19.00
String Connection
Krzesimir Dębski-skrzypce
Andrzej Olejniczak-saksofon tenorowy, saksofon sopranowy
Krzysztof Ścierański-gitara basowa
Krzysztof Przybyłowicz-perkusja

Festiwal Gwiazdy Jazzu w Sanockim Domu Kultury

 

 

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj