Muzeum Historyczne wita pierwszych turystów


W ubiegłym tygodniu, podczas spotkania dyrektorów instytucji kultury z burmistrzem Tomaszem Matuszewskim dyrektor Muzeum Historycznego Jarosław Serafin z żalem mówił, że muzealne ekspozycje nie mogą być prezentowane turystom. Dziś radosną wiadomość podają regionalne media: Muzeum Historyczne nie tylko że jest czynne, ale już w dniu otwarcia – 4 maja – przywitało pierwszych gości.


O otwarciu Muzeum Historycznego i Galerii Zdzisława Beksińskiego pisze magazyn „BiznesiStyl”: „Jedno z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych na Podkarpaciu muzeów – Muzeum Historyczne w Sanoku, z największą w Polsce kolekcją prac Zdzisława Beksińskiego, od poniedziałku, 4 maja jest już otwarte dla turystów. Zamkowe wzgórze, które co roku odwiedza ponad 60 tys. gości, okazało się niebywałym magnesem także w czasach zarazy i już w poniedziałek powitało w swoich progach pierwszych turystów z Warszawy”.

Godziny otwarcia Muzeum Historycznego:
poniedziałek 8:00-12:00 (bezpłatne wejścia), od wtorku do niedzieli 9:00-17:00. Zwiedzający będą wpuszczani po 6 osób (limit osób na parterze przy kasie biletowej) średnio co 5-10 minut (w zależności od czasu opuszczania parteru) – do wyczerpania limitu 99 osób w obiekcie.
Nota na portalu „BiznesiStyl”: 
Muzeum Historyczne i Galeria Beksińskiego w Sanoku już otwarte
Jedno z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych na Podkarpaciu muzeów – Muzeum Historyczne w Sanoku, z największą w Polsce kolekcją prac Zdzisława Beksińskiego, od poniedziałku, 4 maja jest już otwarte dla turystów. Zamkowe wzgórze, które co roku odwiedza ponad 60 tys. gości, oka…