Tu Czytam. 2020 – Dżentelmen Tyrmand i czasy PRL - u

Tu Czytam. 2020 – Dżentelmen Tyrmand i czasy PRL – u

Miejska Biblioteka Publiczna im. Grzegorza z Sanoka w Sanoku zaprasza w dniach 9 – 12 lipca br. do udziału w Festiwalu Czytelnictwa Sanok. Tu Czytam. 2020 Dżentelmen Tyrmand i czasy PRL – u, projekt współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Podczas kilkudniowego festiwalu odbędą się spotkania autorskie, panele dyskusyjne, projekcja filmowa, spektakle teatralne, kiermasz książki i wiele innych imprez kulturalnych promujących literaturę i czytelnictwo. Różnorodny program będzie atrakcyjną formą spędzenia czasu zarówno dla lokalnej społeczności jak i turystów. Projekt skierowany jest do szerokiego grona odbiorców – od osób dorosłych, poprzez młodzież, aż po dzieci w pełnym przedziale wiekowym.

Motywem przewodnim festiwalu jest Rok Leopolda Tyrmanda, sytuacja polityczna i społeczno-kulturalna w czasach PRL oraz rola twórców w ówczesnej Polsce. Wśród zaproszonych gości są: Antoni Libera, Bronisław Wildstein, Piotr Semka, Piotr Lipiński, Mariusz Urbanek i Sławomir Koper.

Imprezy odbywać się będą w Zielonej Czytelni Biblioteki, sanockich instytucjach kultury oraz na Rynku. Wydarzenia zostały podzielone tematycznie – od projekcji filmu Pan T. w czwartek, poprzez szereg spotkań autorskich i panele dyskusyjne, otwarcie wystawy, przedstawienie teatralne (piątek, sobota) – dla dorosłych, po imprezy dla dzieci zaplanowane na niedzielne popołudnie i wieczór: zabawy, animacyjny spektakl teatralny, czytanie na dobranoc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj