Jak zaaranżować łazienkę z cegłą i drewnem

Jak zaaranżować łazienkę z cegłą i drewnem?

Jak zaaranżować łazienkę z cegłą i drewnemCegła w salonie i sypialni nie jest już rozwiązaniem, który wzbudza bardzo skrajne uczucia, polubiliśmy ten trend i często go stosujemy. Drewno z kolei jest z nami od wieków, a wnętrza, w których się znajduje, są ciepłe, przytulne, ale też eleganckie i stylowe. Cegła w łazience nie jest już tak oczywistym rozwiązaniem, podczas gdy kolor drewna pojawia się w niej stosunkowo często. Kiedy je ze sobą połączymy, otrzymamy stylową aranżację z powiewem industrializmu i loftowego eklektyzmu.

Materiały, które nie lubią wilgoci

Zarówno cegła, jak też drewno, są materiałami naturalnymi, które zmieniają się na skutek oddziaływania na nie czynników zewnętrznych. Cegła od wieków jest używana jako materiał budowlany, więc wydawałoby się, że świetnie sprawdzi się w łazience, gdzie poziom wilgoci jest wyższy niż w innych pomieszczeniach. Tymczasem montaż jej w łazience wymaga nie tylko bardzo dobrego przygotowania ściany, ale również stosunkowo dużego budżetu. Jeżeli chodzi o drewno, to nie najlepiej znosi bezpośredni kontakt z wodą. Wymaga regularnej impregnacji, aby było właściwie zabezpieczone przed jej niekorzystnym wpływem. Alternatywą są płytki ceramiczne imitujące naturalne drewno i cegłę. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne i przede wszystkim działanie wilgoci. Łatwo je też utrzymać w czystości (z cegłą jest zdecydowanie trudniej) i tym samym wydłużyć ich żywotność.

Cegła w strefie z umywalką

Płytki imitujące cegłę są bardzo wyraziste, mają dominujący charakter, dlatego nie układamy ich na wszystkich ścianach. Świetnie za to sprawdzają się do wyróżnienia jednej ze stref, np. z umywalką. Będzie do nich pasować szafka z metalowym, czarnym stelażem, na którym znajdzie się blat w kolorze drewna wraz z nablatową umywalką o zaokrąglonym kształcie. Bateria niech będzie sztorcowa w czarnym kolorze i o matowym wykończeniu. Nad nią zawiśnie zapewne lustro, może okrągłe i w cienkiej czarnej ramie, które zostanie doświetlone żarówkami Edisona zawieszonymi na kablach. W ten sposób bardzo mocno zaakcentujemy industrializm w łazience. To trend, który nawiązuje do pofabrycznych wnętrz, więc wyróżnia się surowością, ale nie musi emanować chłodem. Szczególnie jeżeli dodamy do czerwonej cegły i czarnego metalu ciepłe drewno.

Drewno w przytulnej strefie kąpielowej

Kolejną strefą, w której spędzamy dużo czasu w łazience, jest strefa kąpielowa. Znajduje się w niej wanna lub prysznic, a niekiedy oba rozwiązania. Jest to miejsce, gdzie się relaksujemy i odpoczywamy, szczególnie jeżeli do naszej dyspozycji jest wanna. Aby podkreślić ten wyjątkowy klimat tej przestrzeni i jednocześnie nawiązać do surowości cegły, na ścianie pod prysznicem kładziemy płytki betonowe na ścianę. W przypadku wanny, możemy ją dodatkowo nimi obudować, dzięki czemu nadamy całości efektownego wyglądu. Płytki w kolorze drewna to również bardzo dobre rozwiązanie na pokrycie podłóg w łazience, również tej, która należy do miłośników klimatycznego industrializmu.

Drewno i cegła, a do tego czarny metal i kilka drobiazgów w postaci skrzynek drewnianych na kosmetyki oraz świec w szklanych naczyniach pozwolą Ci stworzyć wnętrze nietypowe, ciepłe i jednocześnie bardzo charakterne.

Może zainteresuje cię:

Jak zaprojektować sufit podwieszany w łazience?

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj