Gminny Ośrodek Kultury w Komańczy przedstawia teatrzyk kukiełkowy pt.

Gminny Ośrodek Kultury w Komańczy przedstawia teatrzyk kukiełkowy pt. „Czerwony kapturek” zrealizowany w ramach projektu pn. #zostanwdomu

 

Na przełomie ostatnich kilku miesięcy Gminny Ośrodek Kultury w Komańczy przygotował serię warsztatów on-line w ramach projektu pn. #zostanwdomu, odpal neta kultura na ciebie czeka! dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury z programu „Kultura w sieci”. Projekt zakładał organizację cyklu atrakcyjnych warsztatów on-line dla dzieci i młodzieży, jak również dorosłych, w czasie obecnej pandemii.

W związku z tym pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Komańczy przygotowali ciekawą i bogatą ofertę warsztatów, do samodzielnego wykonania w domu,  były to m. in. :

– warsztaty robótek ręcznych, pokazujące jak zbudować domki dla owadów,

– warsztaty małych ogrodników, stworzony został miniaturowy ogród zamknięty w słoiku,

– warsztaty konstruktorskie, wykonano karmnik dla ptaków,

– warsztaty upcyklingowe, gdzie ponowne zastosowanie znalazły takie produkty jak puszki oraz patyczki po lodach i w efekcie końcowym powstał z nich organizer na biurko.

Kolejnym etapem realizacji projektu było przygotowanie warsztatów on-line „Lajkowanie na czytanie” polegające na czytaniu przez pracowników GOKu książeczek, których tytuły zostały udostępnione na profilu społecznościowym GOK w Komańczy i były lajowane przez dzieci. Łącznie pracownicy przeczytali 5 książeczek, a były to: „Osiołek i przyjaciele”, „Miś Bartuś szuka miodu”, „Konik”, „Kruk i lis” oraz „Krasnoludki są na świecie”. Nie mogło zabraknąć również zabaw z papierem, w trakcie których zaprezentowaliśmy w jaki sposób wykonać kartkę 3D oraz książkę na podziękowanie. Dla początkujących fotografów nasza lokalna artystka przybliżyła w 3 spotkaniach ciekawostki związane z profesjonalną fotografią, a instruktorka fitness opracowała świetnie poprawiające kondycję układy ćwiczeń, a także zademonstrowała jak radośnie i skocznie można spędzić czas przy tańczeniu Polki.

Na podsumowanie realizacji projektu powstał teatrzyk kukiełkowy, który został udostępniony na platformie YouTube i Facebook Gminnego Ośrodka Kultury. „Świat na scenie, czyli przedstawienie” opowiadał o losach Czerwonego Kapturka i został w całości wystawiony przez pracowników GOKu. Do jego przygotowania wykorzystano kukiełki, które również powstały podczas jednych z warsztatów robótek ręcznych.

 

Gorąco zachęcamy do oglądania filmików powstałych w trakcie trwania całego projektu, które dostępne są na platformie YouTube i portalu społecznościowym GOK w Komańczy. Wierzymy, że przygotowana oferta będzie doskonałym pomysłem na spędzenie wolnego czasu w chłodne jesienno-zimowe wieczory. Tymczasem zapraszamy Was do „Świata na scenie, czyli przedstawienie”, link poniżej. Życzymy przyjemnego oglądania 🙂

mn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj