Sanok większy o Bykowce, Trepczę i Zabłotce? Wiele zależy od radnych…

Poszerzenie granic Sanoka w liczbach

Radni Rady Miasta podczas ostatniej sesji wyrazili zgodę na kontynuację procedury poszerzenia granic Sanoka. Kolejnym krokiem będzie złożenie wniosku w tej sprawie do wojewody podkarpackiego, który zaopiniuje go i przedłoży ministrowi spraw wewnętrznych i administracji.

Sprawa nie jest jeszcze przesądzona, ale gdyby wniosek zyskał akceptację i do miasta przyłączyły się Bykowce, Trepcza i Zabłotce, wówczas Sanok powiększy się o teren 1 674, 6067 ha.

Największym z trzech wskazanych sołectw pod względem powierzchni jest Trepcza – ponad 909 ha, drugim pod względem wielkości są Bykowce – ponad 553,6 ha, najmniejszym Zabłotce – ponad 211,5 ha.

Po zmianie granic miasto obejmowałoby obszar ponad 4 762 ha.

Jak zmieni się liczba mieszkańców Sanoka? Na obszarach wskazanych do włączenia zamieszkuje obecnie 2 500 osób. W Trepczy 1 100, w Bykowcach 900, w Zabłotcach 500. Według aktualnych danych liczba sanoczan po poszerzeniu granic administracyjnych przekroczy 39 tysięcy.

 

Przeczytaj również:

Radni za poszerzeniem granic

Zanim powstanie nowy most – burmistrz informuje radnych

2 KOMENTARZE

  1. Szkoda że nie 40 tys. Gdyby Sanok miał mieszkańców powyżej 40 tys to do w galerii mogłoby zaistnieć wiele znanych marek, których większość ma próg 40 tys. Sanoczanie i okoliczni mieszkańcy nie musieliby jeździć na zakupy do Krosna lub Rzeszowa.

  2. Protestujemy przeciwko bezprawiu panującemu w sądzie rejonowym. Wyroki w tym sądzie zapadają na zamówienie. Nie ważne są prawo, ustawy, kodeksy. Ważne jest widzimisię sędziego. Całkowity brak odpowiedzialności sędziów za wydawane postanowienia jest przyczyną kompletnego lekceważenia przez nich obowiązujących przepisów prawa. Wspieranie przez sąd przestępczej działalności firm i osób jest zachętą do popełniania przez nich kolejnych przestępstw a niesprawiedliwe, niezgodne z prawem wyroki krzywdzące niewinne osoby, podrywają zaufanie do organów sprawiedliwości, oraz innych instytucji zaufania publicznego. Osoby popierające nasz protest prosimy o skopiowanie jego treści i zamieszczenie jako własnego komentarza gdzie się tylko da.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj