Konkursy wiosenne dla dzieci. Imiona dla bocianów oraz łódeczka – wianuszek

TREPCZA. Nie tylko dzieci, ale i dorośli mogą zaangażować się w wymyślanie imion trepczańskiej pary bocianów z gniazda przy moście na Sanoczku. Powinny byćłatwe do wymówienia, także przez małe dzieci np. jedna z propozycji: Trepek – Trepka.

Zwycięzca konkursu otrzyma figurkę bociana do domowego ogródka i prawo wymyślenia
imion tegorocznych bocianich dzieci. Propozycje można przesyłać na adres email:
Drugi konkurs wiąże się z Majówką nad brzegiem Sanu, planowaną na początek maja br. Dzieci wraz z rodzicami mogą przygotować pamiątkowe wianuszki z kwiatów i łódeczki,
które wypuszczone na wody rzeki przy śpiewie „Barki” staną się znakiem pamięci i modlitwy za ofiary Sanu. Malownicze spotkanie i modlitwa w plenerze będą możliwe tylko przy dobrej pogodzie, bo bezpieczeństwo uczestników jest w tym wypadku najważniejsze. Dokładne informacje zostaną przekazane przez organizatorów w bliskości wydarzenia.
Na początku maja br. minie miesiąc od śmierci Krzysztofa Krawczyka. Miłośnicy Jego talentu planują Majówkę przy Papieskiej Barce.
Z głośników na kościelnej wieży w dolinę Sanu i Sanoczka popłyną melodie wielkich,
niezapomnianych przebojów na czele z „Parostakiem” „Mój Przyjacielu”
oraz „Barka” i inne pieśni religijne, które artysta chętnie śpiewał podczas swoich występów. Po ponad roku życia w społecznej izolacji będzie to jedna z pierwszych prób budowania jedności i budzenia nadziei, że wszystko powoli wraca do normy – nawet jeśli wciąż obowiązywać będzie nas maseczka i zachowanie odległości.
(pr)