Rocznica wybuchu II wojny światowej niesie refleksję nad historią i jej wpływem na ludzkie losy

82 lata temu polscy żołnierze musieli zmierzyć się z przeciwnikiem o wiele silniejszym i doskonale przygotowanym do ataku.

W rocznicę września 1939 towarzyszy nam refleksja nad bohaterską postawą obrońców ojczyzny, ale myślimy także o genezie międzynarodowego konfliktu, który pochłonął miliony ludzkich istnień. 1 września burmistrz Tomasz Matuszewski razem ze starostą sanockim Stanisławem Chęciem i przewodniczącym Rady Miasta Andrzejem Romaniakiem w asyście harcerzy z Hufca im. ks. Zdzisława Peszkowskiego złożyli kwiaty pod pomnikiem Synom Ziemi Sanockiej, upamiętniając w ten symboliczny sposób ofiary II wojny światowej.

Źródło: UM

7 KOMENTARZE

  1. Po 82 latach znowu mamy okupację. Tym razem okupuje nas mafia „garnkowa”. Po Polsce grasują zorganizowane grupy organizujące „pokazy sprzętu AGD” dla starszych osób. Pod pretekstem zamiaru wręczenia prezentów o dużej wartości zapraszają te osoby na spotkania na których doprowadzają do sprzedaży art. AGD po wielokrotnie zawyżonych cenach. Niepokornych wyprowadzają siłą z sali lub po prostu biją. Sanocki „wymiar sprawiedliwości”(Policja, Prokuratura, Sąd) chronią mafię, nie chcą wszczynać postępowań w sprawie oszustw, czy pobić dokonanych przez mafię. Następna „prezentacja” 4 września – rozdają notebooki.

  2. Podpowiedz mi, z łaski swojej, z którym tematem miałem zestawić sprawę ochrony przez wymiar sprawiedliwości interesów mafii działającej od lat na terenie całego kraju?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj