Potrzebna bielizna dla uchodźczyń

 Za nami prawie 80 dni wojny na Ukrainie. Zmienia się przepływ uchodźców przez naszą miejscowość i ich potrzeby. Redakcję odwiedziła wolontariuszka Urszula, która pracując z uchodźcami dostrzegła specyficzne potrzeby.

– Idzie lato i kobiety z Ukrainy, w każdym wieku, będą potrzebować nowej bielizny. Latem, trudniej jest ukryć starą, znoszona bieliznę pod ubraniem. Dlatego zwracam się z prośbą do wszystkich, którzy mogą przekazać jedna sztukę lub więcej nowej bielizny, różnych rozmiarów i fasonów, dla dorosłych kobiet jak  i dla nastolatek.
Biustonosze mogą być używane pod warunkiem, że są w idealnym stanie – widać metkę z czytelnym rozmiarem. Potrzebne są również figi, oczywiście nowe. Bieliznę można przynieść lub wysyłać na adres: Stowarzyszenie „Łączy Nas Sanok”, Dom Sportowca, ul. Królowej Bony 4, 38 – 500 Sanok.
W Sanoku Stowarzyszenie Łączy Nas Sanok opiekuje się ponad sześćdziesięcioma rodzinami. W zdecydowanej większości są to kobiety z dziećmi.
– Poszukiwane są letnie zabawki, rowerki, hulajnogi – jeżeli ktoś może coś z tych rzeczy przekazać, to zapraszamy do naszego punktu w Domu Sportowca. Dziękujemy wszystkim którzy pomagają  – Paulina Paszta, prezes stowarzyszenia zwróciła uwagę na najpilniejsze potrzeby.
Nadal oczywiście do punktu na MOSiR można dostarczać żywność i środki czystości.
(ew)