Burmistrz miasta Sanoka zaprasza na Dzień Dziecka

 

Burmistrz miasta Sanoka zaprasza najmłodszych sanoczan na sanocki Rynek 1 czerwca, by wspólnie uczcić Dzień Dziecka od godz. 10.00 do 18.00. Animatorzy miejskich instytucji: Sanockiego Domu Kultury, Miejskiej Biblioteki Publicznej, Biura Wystaw Artystycznych i jednostki powiatowej Młodzieżowego Domu Kultury zadbają o to, by wszystkie dzieci miały dużo radości i zabawy.

– Wspólnie z BWA serdecznie zapraszamy na Plac św. Jana na spektakl „Smok Wawelski”. Po dwóch latach pandemii za cel obraliśmy sobie integrację z żywym człowiekiem, słowem i inscenizacją. Oczywiście odbędą się warsztaty plastyczne. Przygotowaliśmy 50 plecaczków, które dzieci będą ozdabiać. Południe przeznaczyliśmy dla dzieci szkolnych i przedszkolnych, a po południu zapraszamy również rodziców, szykujemy niespodzianki – zdradził nam dyrektor Miejskiej Biblioteki Leszek Puchała. 

Natomiast dyrektor Sanockiego Domu Kultury Waldemar Szybiak powiedział:
– Życzę nam podczas imprezy pięknej pogody. Atrakcje przewidziane są od godziny 10.00 do 19.00 więc myślę, ze każdy będzie mógł wziąć udział w którejś przygotowanej grze, zabawie czy warsztatach. Serdecznie zapraszam grupy zorganizowane oraz indywidualnie dzieci. 

W ofercie tegorocznych obchodów Dnia Dziecka znalazły się piknik rodzinny, pokazy filmowe, spektakl teatralny, wernisaż wystawy fotograficznej, gry, zabawy, konkursy, warsztaty. Każdy znajdzie coś dla siebie. Na Rynku zaplanowano m.in. warsztaty muzyczne z piosenką afrykańską, bębniarskie, plastyczne „Kolorowe miasto”, grę miejską
„Koniec języka za przewodnika”, zabawy z chustą animacyjną, chodzenie na
szczudłach, malowanie twarzy i pamiątkowe zdjęcie w balonie. Dodatkowo na Rynku do dyspozycji dzieci będą dmuchane urządzenia, duża i mała zjeżdżenia, basen wodny z atrakcjami, bungee run, eurobungee i suchy basen.

W godzinach od 16.00 do 17.30 na Rynku dzieci z rodzicami i opiekunami mogą wspólnie kolorować plecaki, które zabiorą ze sobą. Na Placu św. Jana o godz. 17.30 teatr Nemo zaprezentuje spektakl teatralny pt. „Smok Wawelski”.

Dodatkowo Sanocki Dom Kultury zaprasza na seanse filmowe w sali widowiskowej o godz. 9.00 i 16.00 „Nawet myszy idą do nieba”, zaś o godz. 11.00 i 18.00 „Dogtanian. Psi muszkieter”. Bilety do nabycia w cenie 14 zł.

W galerii SDK o godz. 10.00. odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej uczniów Zespołu Szkół nr 5 w Sanoku i słuchaczy Policealnego Studium Animatorów Kultury w Krośnie.

“Piknik Rodzinny z okazji dnia dziecka” – zawody wędkarskie