Po ponad 50 latach Miasto Sanok będzie większe

– Szanowni Państwo, Rada Ministrów ostatecznie zatwierdziła projekt rozporządzenia w sprawie zmiany granic administracyjnych Sanoka. Ta zmiana zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2023 roku, ale już dzisiaj możemy powiedzieć o historycznym momencie dla naszego miasta, które po pół wieku zrobiło ważny krok w kierunku poszerzenia swoich granic. Był to trudny czas, na drodze do powiększenia Sanoka spotkaliśmy wielu oponentów czy wręcz zagorzałych przeciwników. Ale konkewnencja i nieustępliwość przynosi efekty. Dzisiaj możemy wspólnie cieszyć się z większego Sanoka a tym samym z większych możliwości dla naszego miasta – napisał burmistrz Tomasz Matuszewski.

Dlaczego ten moment jest taki ważny? Rząd RP dostrzegł potencjał Sanoka jako subregionalnego bieguna rozwoju gospodarczego. To wyraz zaufania ale i poparcia dla  starań i koncepcji rozwoju Sanoka w najbliższych latach.

– Wszechstronny rozwój Sanoka to cel, który jako burmistrz postawiłem sobie od samego początku mojego urzędowania. Decyzja o przyłączeniu do Sanoka części Trepczy, z kluczowym dla gospodarki Sanoka terenem, na którym znajdują się ważne obiekty komunalne – ujęcie wody i oczyszczalnia ścieków będące w zarządzie SPGK Sanok, to strategiczny krok, zwłaszcza w kontekście już zapoczatkowanej realizacji nowatorskiego projektu wodorowego, o którym wczoraj mówiliśmy m.in. podczas konferencji prasowej w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Nie muszę nikogo przekonywać, że dzisiejszych czasach inwestycja w zielone źrodła energii to przyszłość i dziejowy obowiązek. Dziękuję bardzo wszystkim tym, którzy przyczynili się do dzisiejszej decyzji. Dziękuję radnym Rady Miasta Sanoka, którzy poparli projekty uchwał w tej sprawie, dziękuję Mieszkańcom za udział w konsultacjach społecznych, dziękuję Wojewodzie pani Ewie Leniart za wydanie pozytywnej opinii w sprawie przyłączenia do Sanoka części Trepczy. Na koniec dziękuję również Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Prezesowi Kancelaria Prezesa Rady Ministrów za podjęcie ostatecznej decyzji w sprawie zmiany granic miasta Sanoka. Gorąco wierzę, że ten historyczny moment w którym nasze miasto zwiększa swój potencjał będzie zapowiedzią kolejnych, równie ważnych. O moje starania i pracę aby tak się stało możecie być Państwo pewni – dodał burmistrz.

2 KOMENTARZE

  1. Większy to będzie budżet Sanoka bo tylko o to w tym chodziło. Ludzie mówili NIE a Putinowskie metody mówiły TAK. Walka nie była o wodór bo to zwykłe bajki, walka była o kase do budżetu. Miasto Sanok pod sterami obencego burmistrza tonie w długach, kadencja amatorów w temacie zarzadzanie miastem. Ratowanie budżetu kosztem Gminy Wiejskiej. Obecni kraierowicze nie zrobili nic aby poorawic sytuacje Sanoka, jedynie o co walczyli to o kradziez obcych terenów. 4 lata kadencji i oto wyniki ich ciezkiej pracy. Wyborcy zadowoleni?

  2. Dlaczego nie: „Sanok będzie większy”? Tylko „Miasto Sanok”? Co to za nazwa własna? W jakim słowniku poprawnej polszczyzny można taką znaleźć? Sanok to miasto od 1339 roku, więc raczej wszyscy mają to utrwalone…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj