Dwa dni trwała wizyta ambasadora Japonii w Sanoku

 Dwa dni trwała wizyta ambasadora Japonii w SanokuJE ambasadora Japonii Akio Miyajima mieliśmy przyjemność spotkać podczas konferencji w Warszawie. Ambasador wyraził wtedy chęć odwiedzenia miasta i w kilka dni później to uczynił. W pierwszym dniu swojego pobytu ambasador  wystąpił w charakterze gościa na Tour de Pologne. Obecność tak zacnego gościa z pewnością uświetniła Meta 4 Etapu Tour de Pologne w Sanoku.

 

– Jestem zaszczycony, mogąc gościć w naszym mieście JE ambasadora Japonii Akio Miyajima. Miło mi było słyszeć z ust Ambasadora słowa uznania dla organizacji tak wielkiej imprezy sportowej promującej Miasto Sanok na arenie międzynarodowej. Jest to zasługa wielu osób, dziękuję. Pan Akio Miyajima zwrócił też uwagę na zaangażowanie i radość sanoczan oraz kibiców mocno zainteresowanych wyścigiem kolarskim. To było naprawdę radosne święto, podczas którego na twarzach wszystkich gościł uśmiech – skomentował wizytę ambasadora burmistrz Tomasz Matuszewski.

Drugi dzień wizyta Ambasadora w Sanoku miała już charakter bardziej gospodarczy.
– Rozpoczęliśmy od spotkania z prezesem Autosanu Maciejem Boreckim oraz Remigiuszem Śnieżkiem, członkiem Zarządu ds. Operacyjnych, Markiem Sionkowskim w którym uczestniczył również Prezes SPGK Sanok Krzysztof Jarosz. Omówiliśmy kierunki współpracy w ramach projektu wodorowego, który wdrażamy w mieście. Skupiliśmy się na rozwijaniu technologii wodorowej wykorzystywanej w ciepłownictwie oraz komunikacji i produkcji autobusu, który będzie ujęty w tym projekcie – dodał burmistrz.

Wizyta choć krótka, nakreśliła wiele planów na przyszłość.

– W ciągu najbliższych kilku tygodni przedstawimy partnerów projektu nowo powołanej Spółki, którzy zarówno finansowo jak i technologicznie będą wspierać jej działanie.
Wizyta ambasadora jest ważnym sygnałem dla naszego Miasta oraz dla naszego projektu wodorowego – relacjonował burmistrz –  Projekt nie jest mrzonką a jego działania z biegiem czasu będą wdrażane w różnych miejscach naszego miasta. Dziś kolejne podmioty gospodarcze, które analizują sytuację ciepłowniczą, aplikują, aby być członkiem naszego klastra energetycznego. Część z nich chce być również częścią tego projektu. Z pewnością projekt i jego realizacja oparta będzie na współpracy z podmiotami gospodarczymi nie tylko z kraju ale również z zagranicy mającymi duże doświadczenie w tym obszarze. Urzeczywistniamy wizję Sanoka zielonego, ekologicznego i niskoemisyjnego a kolejne informacje, które będę dostarczał Państwu w najbliższym czasie będą tego dowodem.

Podczas wizyty udało się również odwiedzić dwa wspaniałe miejsca promujące nasze Miasto, tj. Muzeum Historyczne W Sanoku oraz Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.
Burmistrz podziękował  dyrektorom jednostek Jarosławowi Serafinowi i Jerzemu Ginalskiemu za profesjonalne zaprezentowanie swoich obiektów muzealnych.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj