Wandalizm przy ul Białogórskiej

Kompleks sportowo rekreacyjny niedawno został oddany do użytku. Większość mieszkańców, zwłaszcza młodzieży ucieszył ten fakt. Dowodem jest obleganie urządzeń i boisk o każdej porze dnia. Niestety, nie każdemu to miejsce się podoba…

– Tyle nas wszystkich kosztuje inwestycja, która jednocześnie cieszy wielu mieszkańców Sanoka. Dlatego też nie możemy pozwolić na to, żeby pewne grupy niszczyły oddaną tak niedawno do użytku infrastrukturę. Szanujmy to, co wspólnymi siłami zbudowaliśmy. Ma to służyć przez kolejne lata tak mieszkańcom jak i turystom odwiedzającym nasze miasto. Jesteśmy jednym z nielicznych samorządów, które wydają na infrastrukturę sportową największe środki finansowe. Publikuję ten materiał, przestrzegając tych, którym przyjdą do głowy podobne pomysły. Na każdą taką sytuację będziemy stanowczo reagować – napisał burmistrz Tomasz Matuszewski na swoim profilu społecznościowym.

 Obecnie w tej sprawie Straż Miejska prowadzi postępowanie wyjaśniające, na oryginalnych nagraniach wyraźnie widać twarze sprawców wandalizmu, zatem z korzyścią dla tych osób będzie jak najszybsze, samodzielne zgłoszenie się na Straż Miejską, by uniknąć surowszej kary. Podobnie sytuacja dotyczy pozostawiania śmieci na tych obiektach. Cały teren kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Białogórskiej jest monitorowany przez kilka kamer, a nagrania są w posiadaniu zarządcy i przekazywane odpowiednim służbom.

– Szanowni Państwo, za tę inwestycję płacimy wszyscy, zatem apeluję, byśmy dbali o nią jak o dobro wspólne – dodaje burmistrz.

Z pozytywnych informacji, jakie otrzymaliśmy,  to już wkrótce w skateparku pojawią się urządzenia, które sprawią, że teren będzie lepiej oświetlony. Dodatkowo transmisja z jednej z kamer będzie stale upubliczniona, tak by każdy miał wgląd w aktualną sytuację na kompleksie sportowo-rekreacyjnym.

 

 

Reklama

3 KOMENTARZE

  1. Dobrze by było podać do publicznej wiadomości jakie spotkały ich za to konsekwencje i czy przypadkiem nie są tak znikome, że jeszcze się będą z tego śmiać i przechwalać kolegom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj