Sanok na mapie projektów wodorowych

Burmistrz Tomasz Matuszewski ponownie z wizytą w Warszawie.

– Dziś w Warszawie spotkałem się z przedstawicielami Banku Światowego IFC z Waszyngtonu, którzy koordynują projekty we współpracy z instytucjami, samorządami, stowarzyszeniami oraz przedsiębiorcami. Ich celem jest pobudzanie zielonej gospodarki, zwiększanie dostępu do finansowania i promowanie włączenia społecznego tak, by pomóc gospodarkom regionu w zrównoważonym i integracyjnym rozwoju – napisał we wtorek 16 sierpnia burmistrz miasta Sanoka na swoim profilu społecznościowym.

Jeden z przedstawicieli banku koordynuje największe projekty wodorowe na świecie. Co warte jest podkreślenia, Sanok jest traktowany priorytetowo wśród instytucji realizujących przedsięwzięcia nakierowane na zeroemisyjność i nowe technologie.

– Dlatego też cieszę się każdym spotkaniem z potencjalnymi partnerami, którzy są w stanie pomóc nam wykorzystać możliwości naszego miasta. Za mną też długa rozmowa w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej z minister Małgorzatą Jarosińską-Jedynak – dodał burmistrz.

Krok po kroku realizowane są dążenia do wdrożenia w Sanoku inwestycji opartych na wodorze. Szczegółowe informacje będę przekazywane na bieżąco.

Reklama

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj