Szlachetna Paczka – sanockie i leskie rodziny szukają darczyńców

Już niedługo, w dniach 10 – 11 grudnia 2022 roku w Sanoku odbędzie się regionalny finał akcji Szlachetna Paczka – tzw. Weekend Cudów. To właśnie w trakcie tych dwóch dni wolontariusze odwiedzą potrzebujące rodziny z powiatów sanockiego, leskiego i bieszczadzkiego z paczkami, które zostały dla nich przygotowane przez darczyńców.

Trwają przygotowania do 22. finału akcji Szlachetna Paczka. Wolontariusze są w trakcie pierwszych spotkań z potrzebującymi rodzinami, które finalnie mają doprowadzić do zorganizowania paczek wręczanych im podczas Weekendu Cudów. Każda z zakwalifikowanych rodzin niesie na swoich barkach historie ubóstwa, samotności, przemocy, chorób czy nieszczęśliwych wypadków. Wolontariusze, odwiedzając je, często dają im nadzieję, że ich sytuacja jeszcze może się poprawić.

W tym roku Baza Rodzin została otworzona 12 listopada. Znajdują się w niej opisy rodzin zakwalifikowanych do tegorocznej edycji. Każdy, kto zainteresuje się organizowaniem takiej formy pomocy, może wejść na stronę internetową Bazy Rodzin Szlachetnej Paczki, zapoznać się z historiami rodzin oraz zdecydować się na wybór jednej z nich.

Oczywiście nie jest to jedyny sposób, w jaki można zaangażować się w Paczkowe działania. Wszystkie możliwości wylistowane są tutaj.

– Każda forma pomocy się liczy. Wszystko może przybliżyć nas do zapewnienia pomocy każdej z potrzebujących rodzin. Więc jeżeli zastanawiasz się nad tym, czy chcesz się zaangażować, pomyśl właśnie o nich, a potem sprawdź stronę internetową Szlachetnej Paczki i zobacz, co możesz zrobić. – mówi jedna z wolontariuszek z powiatu sanockiego, Katarzyna Nieścior.

Wolontariuszy można też wesprzeć w inny sposób – oferując posiłek na czas Weekendu Cudów, pomoc w transporcie paczek samochodami dostawczymi, małe upominki, które można przekazać darczyńcom przygotowującym paczki, czy chociażby opowiadając znajomym o całej akcji.

Wszelkie możliwe informacje na temat Szlachetnej Paczki znajdziecie na jej stronie internetowej. W razie wątpliwości lub chęci zorganizowania pomocy dla sanockich i leskich wolontariuszy zapraszamy do kontaktu z wolontariuszką rejonu Lesko, Sanok Katarzyną Nieścior pod adresem mailowym kniescior01@gmail.com. Razem pomóżmy najbardziej potrzebującym.