Wystawa, której nie można przegapić!

Akwarele – technika nie dla każdego. Wymaga niezwykłej precyzji, pewności i dobrego warsztatu. Podziw w tej dziedzinie sztuki udało się zdobyć nielicznym, a jedną z nich jest Ada Florek. Wystawa tej uznanej na świecie akwarelistki trwa w Galerii o smaku kawy Interpiano na sanockim deptaku.

Ada Florek jest akwarelistką – realistką. Mieszka i tworzy w Turzym Polu na Podkarpaciu.

Technikę akwareli odkryła w 2006 roku i od tego czasu jest jej pasją. W swojej twórczości stara się uchwycić prostotę i piękno, które odnajduje w zwykłych przedmiotach i miejscach.

Gdybym chciała określić w skrócie to, co robię, powiedziałabym, że staram się w sposób perfekcyjny malować rzeczy nieperfekcyjne – mówi artystka. – W Sanoku pokazuję 28 akwarel, w których dominują martwe natury i pejzaże miejskie. W tych pierwszych  przejawia się moja fascynacja różnorodną fakturą przedmiotów, roślin czy tkanin. W drugich pojawiają się miejsca widziane z bardzo osobistej perspektywy, bliskie, często mijane na co dzień –dodaje.

Wybór tematu jest dla Ady Florek niezwykle istotny. Musi ją zarówno inspirować, jak i

stanowić wyzwanie. Niezależnie od tego, czy jest to martwa natura, architektura, czy inny

wątek malarski, jej pragnieniem jest nawiązanie kontaktu z widzem i wzbudzenie w nim

emocji. – Wspólnym mianownikiem moich obrazów jest wniknięcie w szczegół, poszukiwanie nieoczywistych kompozycji i ujęć oraz użycie mocnych i wyrazistych barw – opisuje swoją twórczość artystka.

Prace Ady Florek znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach na całym świecie, m.in. w Polsce, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Holandii, Niemczech, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. W Galerii o smaku kawy akwarele oglądać można do końca stycznia. Wystawa absolutnie obowiązkowa dla każdego miłośnika sztuki.

Fot. Jacek Lipiński

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj