Tradycje Świąt Bożego Narodzenia

Wystawa w Klubie Górnik – „Tradycje Świąt Bożego Narodzenia” – FOTO

6 grudnia została uroczyście otwarta XXVI wystawa „Tradycje Świąt Bożego Narodzenia” organizowana przez Wójta Gminy Sanok oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sanoku. To największa wystawa jaka się do tej pory odbyła. Pojawiło się dużo nowych wystawców oraz rękodzielników. W świąteczną atmosferę wprowadził wszystkich zespół muzyczny zachęcając do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek.

XXVI wystawę „Tradycje Świąt Bożego Narodzenia” otworzyła Anna Hałas, Wójt Gminy Sanok, która na wstępie podziękowała Krystynie Kafarze, dyrektorce Gminnego Ośrodka Kultury w Sanoku za zorganizowanie tradycyjnej wystawy świątecznej. Wójt powitała wszystkich wystawców i rękodzielników, podkreślając, że to właśnie dla nich przychodzą ludzie, by podziwiać i zakupić ich wyjątkowe prace. W tym roku na wystawie zaprezentowało swoje dzieła około 100 wystawców i rękodzielników. N wystawie nie zabrakło pięknie zdobionych baniek, stroików oraz ozdób świątecznych wykonanych rożnymi technikami.

– Dzięki wystawie możemy poczuć tą wspaniałą i wyjątkową atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Dlatego pragnę wszystkim złożyć życzenia świąteczne, życząc rodzinnych i spokojnych świąt, dużo zdrowia, by nowy, 2023 rok był lepszy, byśmy wszyscy żyli w zdrowiu i pokoju – powiedziała Anna Hałas.

Wystawa organizowana jest już od 26 lat. Jak co roku na wystawie można podziwiać mnóstwo przepięknych prac. Krystyna Kafara podziękowała również wszystkim rękodzielnikom za wszystkie lata, za to, że dzięki ich pracy jest możliwa organizacja corocznych wystaw.

– Cieszę się, że grono wystawców i rękodzielników się powiększa. Co roku pojawiają się nowi, którzy przychodzą do nas i prezentują zupełnie inne, oryginalne pomysły. Tegoroczna wystawa bożonarodzeniowa jest największą ze wszystkich dotychczasowych – powiedziała dyrektora.

Następnie zostały wręczone pamiątkowe dyplomy dla wszystkich rękodzielników. Dla wszystkich przygotowano degustację potraw wigilijnych. Można było spróbować tradycyjny kwas z Falejówki, gołąbki z Sanoczka oraz kapustę z Niebieszczan, a także wspaniałe wypieki. Wystaw czynna jest od 6 do 8 grudnia w godzinach od 9 do 17, natomiast 9 grudnia od 9 do 15. Serdecznie zapraszamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj